Hernik zemřel při Dakaru na přehřátí organismu a dehydrataci

ČTK ČTK
8. 1. 2015 18:46
Polský motocyklista Michal Hernik zemřel na Rallye Dakar na následky přehřátí organismu a dehydratace.
Polský motocyklista Michal Hernik zemřel během třetí etapy Rallye Dakar.
Polský motocyklista Michal Hernik zemřel během třetí etapy Rallye Dakar. | Foto: ČTK

Copiapó - Polský motocyklista Michal Hernik zemřel na Rallye Dakar na následky přehřátí organismu a dehydratace.

Vyplývá to z prvních výsledků pitvy devětatřicetiletého závodníka, který byl nalezen bez známek života zhruba 14 kilometrů před cílem úterní třetí etapy v argentinském Chilecitu.

Organizátoři ztratili Hernikův signál, proto se ho vydali hledat vrtulníkem. Nalezen byl asi 300 metrů od trati vedle nepoškozené motorky, příčina smrti nebyla pořadatelům na první pohled zřejmá.

Hernik, jenž by 30. ledna oslavil 40. narozeniny, se Rallye Dakar zúčastnil poprvé. Podle informací některých médií měl být start v závodu dárkem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy