Hernik zemřel při Dakaru na přehřátí organismu a dehydrataci

ČTK ČTK
8. 1. 2015 18:46
Polský motocyklista Michal Hernik zemřel na Rallye Dakar na následky přehřátí organismu a dehydratace.
Polský motocyklista Michal Hernik zemřel během třetí etapy Rallye Dakar.
Polský motocyklista Michal Hernik zemřel během třetí etapy Rallye Dakar. | Foto: ČTK

Copiapó - Polský motocyklista Michal Hernik zemřel na Rallye Dakar na následky přehřátí organismu a dehydratace.

Vyplývá to z prvních výsledků pitvy devětatřicetiletého závodníka, který byl nalezen bez známek života zhruba 14 kilometrů před cílem úterní třetí etapy v argentinském Chilecitu.

Organizátoři ztratili Hernikův signál, proto se ho vydali hledat vrtulníkem. Nalezen byl asi 300 metrů od trati vedle nepoškozené motorky, příčina smrti nebyla pořadatelům na první pohled zřejmá.

Hernik, jenž by 30. ledna oslavil 40. narozeniny, se Rallye Dakar zúčastnil poprvé. Podle informací některých médií měl být start v závodu dárkem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy