Heidfeld opouští Mercedes GP. Bude pomáhat Pirelli

Sport Sport, Red Spo
17. 8. 2010 12:40
Nick Heidfeld působil jako testovací jezdcec
Nick Heidfeld
Nick Heidfeld | Foto: Radek Vičík

Berlín - Německý závodník formule 1 Nick Heidfeld opustil v úterý tým Mercedes GP. Třiatřicetiletý závodník, který působil ve stáji jako testovací jezdec, se domluvil se svým zaměstnavatelem na rozvázání stávajícího kontraktu a bude působit ve firmě Pirelli.

Ta totiž bude v příštím roce znovu dodávat stájím pneumatiky.

Čtěte také: Mercedes po koupi Brawnu: Čistě německý tým? Hloupost

"Můžeme potvrdit, že tým Heidfeldovi nebránil, aby využil svou příležitost a odešel k Pirelli. Tam by měl pomoci k rozvoji a připravit je na návrat do formule 1," cituje Autosport šéfa stáje Rosse Brawna.

"Nick je nesmírně zkušený jezdec. Jsme si jistí, že jeho znalosti Pirelli pomohou a přinese to prospěch celému sportu. Jsme rádi, když vidíme, že jeho kariéra je na vzestupu," dodal.

Heidfeld přišel do stáje Mercedes GP před startem letošní sezony. Dříve také hájil barvy stájí BMW Sauber, Williamsu nebo Jordanu.


 

Právě se děje

před 28 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy