Video: Závodní Toyota šla v Austrálii šestkrát přes střechu a trefila auto záchranářů

rav rav
11. 11. 2019 6:43
Štěstí v neštěstí měl v neděli na okruhu Sandown Raceway nedaleko Melbourne australský pilot John Iafolla. Jeho Toyota 86 se v nedělním pohárovém závodě vznesla po kontaktu se svodidly do vzduchu, šestkrát otočila přes střechu a navíc ještě trefila záchranářský pick-up. I přes děsivou podívanou pilot i oba členové bezpečnostního týmu vyvázli bez jediného škrábnutí.
Podívejte se na děsivou havárii Johna Iafolly v pohárové Toxota 86 Racing Series na okruhu Sandown Raceway. | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 8 minutami

V noci na sobotu se bude tvořit ledovka, nejvíce to bude klouzat na Moravě

Na silnicích a chodnících ve východní polovině Česka se bude v noci na sobotu a v sobotu dopoledne vlivem namrzajících srážek tvořit ledovka. Odtávat bude pozvolna s postupným oteplováním od západu. Nejdéle to tedy bude klouzat na střední a východní Moravě. Řidiči a chodci by proto měli být při pohybu venku opatrní. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ledovce bude předcházet déšť, místy sněžení, které bude na prochlazeném povrchu namrzat. "Mokrý sníh bude na vozovkách přimrzat a po ujetí vozidly nebezpečně klouzat," varovali meteorologové.

Nejdříve očekávají ledovku v severních a východních Čechách, v sobotu ráno na Českomoravské vrchovině a dopoledne na Moravě a ve Slezsku. Zřejmě nejdéle vydrží v Olomouckém a Zlínském kraji, kde se teplota povrchu dostane nad bod mrazu podle ČHMÚ až odpoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy