Video: Ach, ta proklatá zeď... Alonso po roce zase boural v tréninku na Indy 500

rav rav
Aktualizováno 14. 8. 2020 12:21
Rok se s rokem sešel a Fernando Alonso opět boural v tréninku na závod 500 mil Indianapolis. Na slavném americkém oválu tentokrát dvojnásobný šampion F1 u své formule urazil jen dvě kola.
Havárie Fernanda Alonsa při tréninku na závody Indy 500. | Video: NTT INDYCAR SERIES

Španělský pilot se potkal se zdí ve výjezdu ze čtvrté zatáčky 2,5 míle dlouhého oválu. Stalo se tak ve čtvrtek během druhého dne tréninků na 104. ročník legendárního závodu.

Neřiditelný monopost týmu Arrow McLaren SP se po nárazu, kdy se urazila obě pravá kola, otočil do protisměru a po šikmé dráze doklouzal rovnou do boxů.

"Auto ztratilo přilnavost a v těch místech je zeď hodně blízko. Doufám, že to, co se stalo dneska, nás nepotká příští neděli v závodě. Na téhle trati se učíte s každým odjetým kolem," uvedl pilot bílozelené formule.

Alonso vyvázl bez zranění, zato na opravu jeho formule museli dostat mechanici povolení pracovat déle než do 19:30 místního času. To je totiž "úřední hodina", kdy v rámci opatření proti šíření koronaviru musí členové týmů opustit areál Indianapolis Motor Speedway. Ze stejného důvodu se letos poprvé v historii pojede bez diváků.

39letý jezdec má na tréninkové havárie v Indianapolisu smůlu. Loni při ní téměř zničil svůj monopost a pak se do závodu vůbec nekvalifikoval. Tento rok něco podobného nehrozí, protože bylo vybráno jen 33 pilotů, kteří mají v neděli 23. srpna jistý start.

Alonso se snaží triumfem v Indy 500 získat legendární trojkorunu, Tedy trofej pro vítěze amerického oválového podniku, Velké ceny Monaka formule 1 a čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Dosud se to povedlo jen na přelomu 60. a 70. let Britovi Grahamu Hillovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tripartita se mimořádně sejde začátkem února, projedná nový návrh rozpočtu

Tripartita se v únoru mimořádně sejde kvůli novému návrhu státního rozpočtu. S odbory a zaměstnavateli budou pravidelně jednat také ekonomičtí ministři. Jejich pravidelné porady se obnoví. Po jednání tripartity to na tiskové konferenci řekl premiér Petr Fiala (ODS). Tripartita zasedla poprvé po nástupu nového kabinetu.

Původní verzi státního rozpočtu, kterou připravila ještě bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), Fialův kabinet přepracovává. Plánovaný schodek 376 miliard korun chce dostat pod 300 miliard. Stát hospodaří nyní v rozpočtovém provizoriu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy