Bizarní jízda po Nordschleife. Z hrdiny se jezdec BMW stal smolařem roku

rav rav
25. 6. 2019 9:41
Německý pilot Rudi Adams předvedl během víkendové čtyřiadvacetihodinovky na legendárním okruhu Norschleife nevídaný kousek. Už už to vypadlo, že doveze své BMW s otevřenou kapotou do cíle, ale těsně před boxy boural.
Havárie BMW v závodě 24 hodin na Nürburgringu 2019 | Video: Youtube.com

Takových havárií jsou při tradičním závodě sportovních a cestovních vozů se 160 auty na startu desítky. Ostřílený domácí matador ale v "Zeleném pekle" Nürburgringu předvedl obrovskou vůli dojet do cíle.

Po kontaktu se svodidly se necelé tři hodiny před koncem závodu uvolnila kapota vozu BMW M4 a jezdci zakryla výhled. Adams se rozhodl dojet poslepu do boxů. To se mu skoro podařilo. Jenže slůvko skoro znamenalo, že se autem skončil na poslední možné překážce. Napíchl se na svodidla u vjezdu do boxové uličky.

BMW m4 oblepené páskou.
BMW m4 oblepené páskou. | Foto: Repro TV

Naštěstí to nebyla kolize fatální, takže jakmile se dosmáli, mechanici stáje Walkenhorst Motorsport oblepili kapotu páskou a vůz se vrátil na trať.

Německo-švýcarská posádka Adams, Florian Wolf, Manuel Amweg a Arne Hoffmeister obsadila končené 35. místo se ztrátou 17 kol na vítězné Audi R8 LMS v barvách Audi Sport Teamu Phoenix. Čtyřiadvacetihodinovky se zúčastnil také jeden český pilot, kvarteto Milana Kodídka v Porsche 911 Carrera bylo klasifikováno na 70. pozici celkově a třetí ve třídě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy