Hanika byl v kvalifikaci v Británii až třináctý

Aktualizováno 30. 8. 2014 17:22
Karel Hanika zajel v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Británie třináctý čas a do závodu třídy Moto3 odstartuje z páté řady.
Karel Hanika
Karel Hanika | Foto: MPAfoto.com

Silverstone - Karel Hanika zajel v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Británie třináctý čas a do závodu třídy Moto3 odstartuje z páté řady. Jakub Kornfeil byl šestnáctý a bude v neděli jednu řadu za svým krajanem.

Pole position na okruhu v Silverstonu získal Španěl Álex Rins díky novému traťovému rekordu 2:13,112. Hanika na něj ztratil 1,419 sekundy, Kornfeil 1,574.

V královské MotoGP obsadil Karel Abraham čtrnácté místo. Český závodník zajel svou druhou nejlepší kvalifikaci v sezoně, výš byl pouze v nizozemském Assenu na třinácté pozici. Odstartuje tak z páté řady.

Čtvrtou pole position za sebou a jubilejní desátou v sezoně vybojoval mistr světa a lídr seriálu Marc Márquez ze Španělska, jenž před dvěma týdny v Brně přišel o svou letošní vítěznou sérii. Jezdce Hondy v první řadě doplní Ital Andrea Dovizioso na ducati a Španěl Jorge Lorenzo s yamahou.

Velká cena Velké Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Rins (Šp./Honda) 2:13,112, 2. Antonelli (It./KTM) -0,112, 3. Á. Márquez (Šp./Honda) -0,338, 4. Bastianini (It./KTM) -0,599, 5. Binder (JAR/Mahindra) -0,656, 6. Masbou (Fr./Honda) -0,743, ...13. Hanika -1,419, 16. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,574.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Caterham Suter) 2:07,094, 2. Kallio (Fin./Kalex) -0,373, 3. Corsi (It./Kalex) -0,393, 4. Rabat (Šp./Kalex) -0,538, 5. Folger (Něm./Kalex) -0,812, 6. Lüthi (Švýc./Suter) -0,885.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:00,829, 2. Dovizioso (It./Ducati) -0,311, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,346, 4. A. Espargaró (Šp./Forward Yamaha) -0,619, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -0,635, 6. Rossi (It./Yamaha) -0,721, ...14. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do 2. kvalifikace.