Hamilton zápolil se Schumacherem. Prý to byla zábava

Martin Jůzek
5. 3. 2010 16:00
Hamilton si užívá testování před začátkem sezony

Barcelona - Už za týden uvidíte na okruhu v Bahrajnu Lewise Hamiltona, který bude na startu nové sezony formule jedna bojovat proti Michaelu Schumacherovi. Konečně tak dojde na souboj těchto dvou pilotů.

Oba se už ale potkali na trati při testování nových monopostů v Barceloně a došlo ke kuriózní situaci.

Hamilton se snažil o šestnáct let staršího pilota předjet, jako kdyby před sebou měli závěrečná kola důležitého závodu.

Britský jezdec si to podle svých slov užíval. "Byla to opravdu zábava," řekl předloňský šampion magazínu Autosport.

"Čekal mě závěr testování, když jsem Michaela dojel. Řekl jsem si, proč se držet zpět, když se můžu dostat k němu. Aspoň si užijeme legraci. Tak jsem bojoval a snažil se jej dostat," dodal pětadvacetiletý Hamilton.

Čtěte více: Schumacher: S Mercedesem budeme bojovat o titul

Jednička McLarenu přiznala, že z tohoto souboje nelze nic usuzovat, protože zatímco on jezdil už s lehkým autem, Schumacher měl zrovna dotankováno palivo. "Ale stejně to bylo skvělé," konstatoval.

Právě na jejich bitvy a také na měření sil s Fernandem Alonsem ve Ferrari budou všichni zvědavi.

Hamilton dodal, že už se na souboje se Schumacherem těší. "Když jsem ho před sebou viděl, tak jsem si říkal, že je to výjimečný pohled. Jasně, máte jeden dva tituly a respektují vás. Ale sedm titulů jako má on? No to je přece legenda," konstatoval.

 

Právě se děje

před 10 minutami

USA uvalily sankce na ruský Rosněfť kvůli pomoci Venezuele

Spojené státy uvalily sankce na obchodní divizi ropného gigantu Rosněfť za to, že ruská státní společnost pomáhala Venezuele obcházet sankce na export její ropy. Informovala o tom v úterý agentura AP.

Administrativa prezidenta Donalda Trumpa uvalila sankce na společnost Rosněfť Trading a jejího šéfa Didiera Casamira. Vysoce postavení činitelé americké administrativy podle AP rovněž varovali, že sankce by mohly být rovněž uvaleny na každého, kdo bude obchodovat s Rosněfť Trading.

Nejmenovaní činitelé uvedli, že očekávají odstřižení Rosněfť Trading od globálního finančního sektoru prostřednictvím nového opatření.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy