VIDEO Hamilton zase v průšvihu. V Maďarsku přišel oheň

Sport Sport
26. 7. 2014 17:02
Lewis Hamilton sice na Hungaroringu vyhrál všechny tři tréninky, ale hend na začátku kvalifikace mu jeho Mercedes shořel. Opakovala se tak smůlu z minulého týdne v Hockenheimu.
Mercedes Lewise Hamiltona začal v kvalifikaci na GP Maďarska hořet. | Video: youtube.com

Mogyoród - Lewis Hamilton sice na Hungaroringu vyhrál všechny tři tréninky, ale hned na začátku kvalifikace na Velkou cenu Maďarska mu jeho Mercedes shořel. Opakovala se tak smůla z minulého týdne v Hockenheimu (více čtěte ZDE).

Podle prvních informací Mercedesu je za požárem únik paliva, ale v boxech se bude ještě dlouho do noci zkoumat a opravovat. Už teď je ovšem téměř jisté, že do nedělního závodu bude startovat z boxové uličky. To znamená mnohem větší ztrátu než případný start z poslední řady, protože musí počkat, až poslední vůz přejede tzv. "druhou safety car linii", která ukončuje prostor výjezdu z boxů.

Stíhání Rosberga nebude snadné

Řádově se tedy jedná o vteřiny. A to je v situaci, kdy na lídra šampionátu ztrácí 16 bodů a Nico Rosberg odstartuje z prvního místa, ještě prekérnější situace než v minulé Velké ceně Německa.

"Honí se mi toho hlavou hodně, ale budu se muset snažit na zítřek naladit pozitivně," řekl BBC Hamilton, jenž před kvalifikací vyhrál všechny tři tréninky. "Tohle už je víc než jen smůla, tohle je něco jiného. Musíme se zlepšit hlavně co se týká spolehlivosti," dodal mistr světa z roku 2008.

Před týdnem na Hockenheimringu Hamiltonovi selhaly v první části kvalifikace brzdy a následovala tvrdý střet se svodidly. V samotné Grand Prix se ale britský pilot dokázal probojoval z 15. pozice na startu (zajetý čas mu stačil na psotu do druhé části kvalifikace) na třetí pozici v cíli.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy