VIDEO Hamilton zase v průšvihu. V Maďarsku přišel oheň

Sport Sport
26. 7. 2014 17:02
Lewis Hamilton sice na Hungaroringu vyhrál všechny tři tréninky, ale hend na začátku kvalifikace mu jeho Mercedes shořel. Opakovala se tak smůlu z minulého týdne v Hockenheimu.
Mercedes Lewise Hamiltona začal v kvalifikaci na GP Maďarska hořet. | Video: youtube.com

Mogyoród - Lewis Hamilton sice na Hungaroringu vyhrál všechny tři tréninky, ale hned na začátku kvalifikace na Velkou cenu Maďarska mu jeho Mercedes shořel. Opakovala se tak smůla z minulého týdne v Hockenheimu (více čtěte ZDE).

Podle prvních informací Mercedesu je za požárem únik paliva, ale v boxech se bude ještě dlouho do noci zkoumat a opravovat. Už teď je ovšem téměř jisté, že do nedělního závodu bude startovat z boxové uličky. To znamená mnohem větší ztrátu než případný start z poslední řady, protože musí počkat, až poslední vůz přejede tzv. "druhou safety car linii", která ukončuje prostor výjezdu z boxů.

Stíhání Rosberga nebude snadné

Řádově se tedy jedná o vteřiny. A to je v situaci, kdy na lídra šampionátu ztrácí 16 bodů a Nico Rosberg odstartuje z prvního místa, ještě prekérnější situace než v minulé Velké ceně Německa.

"Honí se mi toho hlavou hodně, ale budu se muset snažit na zítřek naladit pozitivně," řekl BBC Hamilton, jenž před kvalifikací vyhrál všechny tři tréninky. "Tohle už je víc než jen smůla, tohle je něco jiného. Musíme se zlepšit hlavně co se týká spolehlivosti," dodal mistr světa z roku 2008.

Před týdnem na Hockenheimringu Hamiltonovi selhaly v první části kvalifikace brzdy a následovala tvrdý střet se svodidly. V samotné Grand Prix se ale britský pilot dokázal probojoval z 15. pozice na startu (zajetý čas mu stačil na psotu do druhé části kvalifikace) na třetí pozici v cíli.

 

Právě se děje

Další zprávy