Favorit, Zastava i polský Fiat. V Brně se proháněly socialistické závoďáky a formule

Škoda Favorit na brněnském Masarykově okruhu
Brno se v sobotu a neděli již tradičně stalo kromě klání nejlepších tuzemských okruhových pilotů v moderních vozech i místem souboje závodních strojů pamatujících dobu před 30 a více lety.
Tehdy totiž spolu bojovali jezdci ze zemí východního bloku v odděleném šampionátu nazvaném Pohár míru a přátelství. A právě z této éry pocházejí stroje závodící v německém seriálu HAIGO.
Jeho název je zkratka názvu "Historische Automobilrennsport InteressenGemeinschaft Ostdeutschland". V překladu to je "Historická automobilová závodní komunita východního Německa".
A skutečně, závodní pole je doslova "východní". Kromě  jednoho Suzuki Swift se němečtí závodníci představili jen s auty a monoposty vyrobenými na východ od takzvané železné opony.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
10. 9. 2018 7:23
Víkend patřil na brněnském Masarykově okruhu i závodům historických vozů, které připomněly éru Poháru míru a přátelství,v němž spolu bojovali piloti z východního bloku.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy