Startují seriály nadějí F1. Vstanou noví Verstappenové?

O víkendu v Bahrajnu startuje šampionát GP2. Prohlédněte si naši galerii a zjistěte, kdo z "formulové přípravky" má naději na místo v F1 a kde jsou další kandidáti na start ve Velkých cenách?
Mladíci ze všech kontinentů se i letos pokusí v celé řadě seriálů prosadit až do vysněné formule 1. Už tento víkend startuje GP2, ale jsou tu i jiné šampionáty, které produkují budoucí hvězdy. Podívejte se s námi na žhavé adepty na místa jezdců F1.
Stoffel Vandoorne má s F1 hodně zkušeností jako testovač McLarenu. Letos by rád vyměnil celkové druhé místo v GP2 za vítězství a tím posílit své naděje na místo stálého jezdce.
Belgičanovi budou chtít znepříjemnit život mladíci spojeni s Red Bullem. Pierre Gasly z Francie - testovač této stáje a ještě loni jezdec Formule Renault 3.5 -,...
... i loňský šampion GP3 Brit Alex Lynn - nyní už ve službách Williamsu - usednou do vozu úspěšné stáje DAMS: Ta má na svém kontě tři z posledních čtyř titulů včetně loňského vítěství Jolyona Palmera.
Foto: Renault Media
Radek Vičík Radek Vičík
16. 4. 2015 15:31
O víkendu v Bahrajnu startuje šampionát GP2. Prohlédněte si naši galerii a zjistěte, kdo z "formulové přípravky" má naději na místo v F1.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 44 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy