Fulín se vrací mezi světovou špičku. Na Slovensku chce zopakovat životní výkon

ČTK ČTK
2. 10. 2020 5:59
Automobilový jezdec Petr Fulín se po dvou letech opět představí v seriálu Světového poháru cestovních vozů (WTCR). Třiačtyřicetiletý český reprezentant se příští týden zúčastní závodu na Slovakia Ringu, který bude třetím dílem elitního šampionátu.
Helma a Seat Cupra León Competitición TCR Petra Fulína
Helma a Seat Cupra León Competitición TCR Petra Fulína | Foto: Fullinrace media

"Důvodem, proč se po dvou letech opět zapojím do seriálu, je souhra hned několika faktorů. V první řadě jsem získal od FIA možnost startovat na divokou kartu. To samo o sobě by asi nestačilo, nicméně nové pneumatiky Goodyear, které tolik nedegradují, nové auto a také má dvouletá absence v prestižním závodě, to vše dohromady mě přimělo na nabídku nakonec kývnout," uvedl Fulín v tiskové zprávě.

Bývalý trojnásobný mistr Evropy se v současnosti stará hlavně o výchovu mladších jezdců. Sám jezdí hlavně vytrvalostní závody. Na start v šampionátu WTCR kývl i proto, že má aktuálně k dispozici nový speciál Seat Cupra León Competitición.

"Předešlá Cupra byla vlastně inspirací pro vznik třídy TCR. Jednalo se ale o cupovou techniku. Ostatní automobilky pak plně využily technického předpisu a postavily skutečná "závodní auta". Nová Cupra je po všech stránkách vyspělejší," řekl Fulín, jenž před dvěma lety dokázal na Slovensku vybojovat v jedné z finálových jízd páté místo.

Zda se mu povede podobný "kousek" i nyní, ale netuší. "Teoreticky je možné všechno. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že ostatní jezdci mají za sebou již dva závodní víkendy, mají tedy data o nových pneumatikách, jejich týmy podporují přímo továrny a v autě specifikace TCR budou sedět každý týden. My žádnou tovární podporu nemáme, stejně jako zmíněné informace o pneumatikách," podotkl Fulín, který bude mít navíc handicap v podobě zvýšené hmotnosti auta.

Závody seriálu WTCR by se na okruhu Slovakia Ring u Orechové Potôni měly příští týden uskutečnit i přesto, že na Slovensku od čtvrtku platí nouzový stav a výrazně omezené je i konání sportovních akcí. Pojede se však bez diváků, stejně jako mezinárodní motocyklové závody o tomto víkendu.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy