Otlučené stovky milionů na kolech i Žlutá mamba, To byly dramatické závody v Mostě

Krásné a výkonné sporťáky zavítaly v rámci ADAC GT Masters do Mostu podruhé. A i letos bylo na co se koukat.
Sporťáky byly o víkendu na Autodormu Most doslova otloukané jako píšťaličky.
Mercedes-AMG GT3 stáje Mann-Filter Team HTP je díky své "kamufláži" přezdívám Žlutá mamba.
Během závodů mechanici sledovali pečlivě, jak si jejich "ovečky" vedou na trati. Týmové kombinézy jsou pochopitelně vyvedené v barvách sponzorů.
Bez obětavých pořadatelů není možné takové skvělé závody organizovat.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
21. 5. 2019 19:50
Prohlédněte si fotografie z dramatického závodního víkendu v Mostě, jemuž dominoval německý šampionát sportovních vozů ADAC GT Masters.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy