FOTO Tak Kopecký suverénně ovládl Valašskou rally

FOTO Tak Kopecký suverénně ovládl Valašskou rally
...když nestačili na suveréního vítěze Jana Kopeckého, který startoval s tovární Škodou Fabií S2000.
Také Běhálek s Černohorským po těsném souboji nedokázali vyhrát skupinu 3, kterou s celk. náskokem  27,8s vyhrála posádka Orsák-Šmeidler
Po svém regulerním návratu do velkého šampionátu posádka Tarabus-Trunkát zajela slušné 4. místo
Po změně techniky si Václav Pech na voze Mini John Cooper Works S2000  připsal pěkné 3. místo
Foto: Matěj Skalník
Sport Sport
25. 3. 2012 15:30

Jako druhý závod Mezinárodního mistrovství ČR v rally se tento víkend jela v okolí Valašského Meziříčí Bonver Valašská rally. První závod na českém území navštívilo velké množství diváků, kteří mohli sledovat velice vyrovnáné souboje české špičky, kde si letošní favorit Jan Kopecký od úvodní rychlostní zkoušky vytvořil náskok, který si bezpečně udržoval.

Podobně jistě dokráčel na druhý stupínek Roman Kresta, bronz si připisuje Václav Pech. Čtvrté místo vybojoval při svém regulerním návratu do velkého šampionátu Jaromír Tarabus, když porazil zkušeného Pavla Valouška, který na svého soupeře tentokrát po většinu závodu nestačil.

Aktuální poadí MMČR v rally:

1. Kopecký (50) 2. Pech (36) 3. Valoušek (31) 4. Orsák (22) 5. Semerád (16)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy