FOTO Překvapení v F1. Nejkrásnější formuli má outsider

Čisté linie elegantní Marussie ruší snad jen komplikované přední přítlačné křídlo. Podívejte se i na monoposty, které letos budou závodit o titul ve formuli 1.
Boční pohled na Marussii MR02 evokuje monoposty zámořské formule Indy Car z před několika sezon. Na rozdíl od nich se ovšem vůz musí umět vypořádat také s pravými zatáčkami.
Široké a nízko položené zadní křídlo je minulostí, dnes letí úzké a vysoké. To je dáno celou moderní koncepcí zadní částí, kterou začaly slavné difuzory Rosse Brawna.
I přes nepopiratelnou eleganci ani letos zřejmě Marussia díru do světa neudělá. Velkým úspěch by byly vůbec nějaké body. Bojovat o ně bude nováček Max Chilton a zatím ještě neznámý druhý pilot.
Novou zbraní Sebastiana Vettela (vpravo) v boji o čtvrtý titul mistra světa v řadě má být Red Bull R89. Ani Mark Webber nechce být ve hře o post světového šampiona mimo hru.
Foto: Marussia F1 Team
Radek Vičík Radek Vičík
5. 2. 2013 13:35
Těsně před prvními letošními testy formule 1 se světu ukázaly téměř všechny monoposty formule 1.

Jerez - Těsně před prvními letošními testy formule 1 se světu ukázaly už téměř všechny monoposty určené pro sezonu 2013. Asi největším překvapením je fakt, že opticky nejkrásnější monopost má tým Marussia, který ještě nikdy v Grand Prix nebodoval.

Za čistými liniemi vozu ruské stáje se sídlem v britském Banbury zaostávají i takoví favorité nového ročníku, jakou jsou Red Bull, Ferrari, Lotus, McLaren nebo Mercedes. Ale novinky mají také Force India, Sauber, Toro Rosso a Caterham. Pouze Williams zatím s premiérou váha. Všechny nové vozy si teď můžete prohlédnout v galerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy