Soči se v F1 přidalo k Maroku či americkému kasínu

Piloty formule 1 čeká dnes v ruském Soči premiéra na novém okruhu vybudovaném v areálu sportovišť Pro zimní olympiádu. Podívejte se na další netradiční trati v 65leté historii šampionátu.
Soči je už sedmým městem historie, které hostilo olympijské hry i Grand Prix formule 1, ale poprvé se monoposty prohánějí přímo mezi sportovišti a to ještě pouhého půl roku po skončení Her.
Ruský okruh ovšem není zdaleka největší raritou. Ano, nemýlíte se, závod na fotografii se jel skutečně na parkovišti. Dva ročníky Caesars Palace Grand Prix se konaly na dráze vyznačené právě před tímto slavným kasínem s obrovským hotelem.
Na to, že šlo o jednorázový okruh, byla trať dostatečně široká na předjíždění. Ovšem ani tento pokus dostat formuli 1 do povědomí amerických diváků v 80. letech nevyšel.
Druhu delší trvání měl závod v ulicích Detroitu, kde se piloti F1 v blízkosti centrály General Motors.utkali celkem sedmkrát.
Foto: Scuderia Ferrari
Radek Vičík Radek Vičík
12. 10. 2014 7:00
Piloty formule 1 čeká dnes v ruském Soči premiéra na novém okruhu vybudovaném v areálu sportovišť Pro zimní olympiádu. Podívejte se na další netradiční trati v 65leté historii šampionátu.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 36 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy