OBRAZEM Schumiho zotavení pokračuje. Legenda F1 se nevzdává

Michael Schumacher se dál zotavuje po vážné nehodě na lyžích, po níž byl téměř půl roku v kómatu. Dnes ho lékaři propustili z nemocnice v Laussane domů, kde bude pokračovat v rehabilitaci.
O život Schumachera tehdy bojoval na klinice v Grenoblu špičkový tým neurochirurgů. Exmistr světa byl po operaci a otoku mozku téměř půl roku v umělém spánku .
Krátce po probuzení z kómatu převezli Schumachera do nemocnice v Laussane, odkud byl dnes transportován domů. V  rezidenci  v Glandu na břehu Ženevského jezera má pro něj manželka Corinna připravené špičkové rehabilitační pracoviště.
Při lyžování se synem na neudržované, ale označené sjezdovce v Méribelu v francouzských Alpách "Schumi" 29. prosince upadl a uhodil se hlavou do stromu. Od okamžité smrti jej ochránila helma.
Lékaři Schumiho operovali, aby zastavili krvácení do mozku. Stav pacienta označil lékařský tým za kritický, ale formulový šampion se ukázal jako bojovník.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Daimler Media - HOCH ZWEI, Reuters
9. 9. 2014 16:53
Michale Schumacher byl propuštěn z nemocnice na domácí léčení. připomeňte si vývoj celého případu

Grenoble - Většinu snímků z této fotogalerii jsme uveřejnili v den, kdy se Michael Schumacher loučil se světem formule 1. Znovu ji publikujeme poté, co se legenda závodů formule jedna po boji o život v nemocnici po úrazu hlavy na lyžích a několikaměsíčnímu kómatu vrací na další rehabilitací domů.

Vše o Schumacherově nehodě a jeho stavu čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy