OBRAZEM Schumiho zotavení pokračuje. Legenda F1 se nevzdává

Michael Schumacher se dál zotavuje po vážné nehodě na lyžích, po níž byl téměř půl roku v kómatu. Dnes ho lékaři propustili z nemocnice v Laussane domů, kde bude pokračovat v rehabilitaci.
O život Schumachera tehdy bojoval na klinice v Grenoblu špičkový tým neurochirurgů. Exmistr světa byl po operaci a otoku mozku téměř půl roku v umělém spánku .
Krátce po probuzení z kómatu převezli Schumachera do nemocnice v Laussane, odkud byl dnes transportován domů. V  rezidenci  v Glandu na břehu Ženevského jezera má pro něj manželka Corinna připravené špičkové rehabilitační pracoviště.
Při lyžování se synem na neudržované, ale označené sjezdovce v Méribelu v francouzských Alpách "Schumi" 29. prosince upadl a uhodil se hlavou do stromu. Od okamžité smrti jej ochránila helma.
Lékaři Schumiho operovali, aby zastavili krvácení do mozku. Stav pacienta označil lékařský tým za kritický, ale formulový šampion se ukázal jako bojovník.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Daimler Media - HOCH ZWEI, Reuters
9. 9. 2014 16:53
Michale Schumacher byl propuštěn z nemocnice na domácí léčení. připomeňte si vývoj celého případu

Grenoble - Většinu snímků z této fotogalerii jsme uveřejnili v den, kdy se Michael Schumacher loučil se světem formule 1. Znovu ji publikujeme poté, co se legenda závodů formule jedna po boji o život v nemocnici po úrazu hlavy na lyžích a několikaměsíčnímu kómatu vrací na další rehabilitací domů.

Vše o Schumacherově nehodě a jeho stavu čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy