FOTO Pády v Silverstonu, sedřel se Hayden i Rossi

FOTO Pády v Silverstonu, sedřel se Hayden i Rossi
Americký motocyklový jezdec Ducati, Nicky Hayden v kategorii MotoGP na Grand Prix Velké Británie 2012.
Italský motocyklový jezdec Ducati, Valentino Rossi zajel nejprve do kačírku.
Poté sedminásobného šampiona MotoGP Valentina Rossiho jeho stroj rovněž vyhodil ze sedla. Třiatřicetiletý Ital si o asfalt pořádně obrousil helmu.
Rossi v sobotní klasifikaci skončil na 9. místě.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
16. 6. 2012 17:33
Podívejte se na fotogalerii ze sobotní kvalifikace tříd Moto2, Moto3 a MotoGP na Velkou cenu Velké Británie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).

Během dne cena sestoupila až pod 170 eur za MWh. Stále však zůstává několikanásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.

Analytici ze společnosti Refinitiv podle agentury Reuters uvedli, že předpokládaná vlna chladného počasí v severozápadní Evropě příští týden zvýší spotřebu energie na vytápění. Dodali však, že tlaky na růst cen zmírňují rostoucí produkce plynu v Norsku a vysoké tempo dodávek LNG.

Agentura DPA poukázala rovněž na příznivý vývoj zásob plynu v evropských zemích. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) byly zásobníky plynu v Evropské unii o víkendu plné z více než 87 procent. V Německu, které je největším spotřebitelem plynu v Evropě, činila naplněnost zásobníků přes 91 procent a v České republice přes 85 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy