FOTO Mistry mistrů jsou pošesté Schumacher a Vettel

Schumachera spojuje s Vettelem nejen formule 1, ale také šest společných vítězství v týmové soutěži na Race of Champions 2012. Podívejte se na sobotní závod družstev.
Po poslední jízdě závodu týmů se Michael Schumacher "pověsil" na bugynu Sebastiana Vettela, Němci mohli zase slavit.
Vítěze oslavily po každé jízdě plameny šlehající na cílové rovince.
Specialitou Race of Champions je také fakt, že každý pilot (včetně Sébastiena Ogiera na snímku) má při závodech na palubě "pasažéra" z řad VIP hostů závodu.
Španělské barvy hájit v týmu All-Stars motocyklový šampion Jorge Lorenzo...
Radek Vičík Radek Vičík, The Race Of Champions
15. 12. 2012 18:06
Německá dvojice suverénně ovládla závod týmů na Race of Champions v Bangkoku.

Bangkok - Dohromady vyhráli deset titulů mistrů světa formule 1, ale Sebastiana Vettela a Michaela Schumachera spojuje ještě něco. Německá dvojice už po šesté za sebou opanovala  závod týmů na Race of Champions v Bangkoku.

Tradiční klání motoristických hvězd poprvé v historii hostí Thajsko, ale to na jménu vítězného týmu nic nezměnilo. Letošní mistr světa formule 1 a jeho o 18 let starší kolega prošli všemi fázemi sobotního závodu bez jediné porážky a ve finále porazila Francouze Romaina Grosjeana a Sébastiena Ogiera.

Dvojice a jiné vozy

Race of Champions je specifický závod, v kterém se vždy utkávají dva jezdci na paralelní dráze v identických vozech. Aby byla zaručena férovost soutěže, jsou vybrány vozy, se kterými nikdo z účastníků ve svém "profesionální" praxi nezávodí.

Kromě automobilových závodníků z nejrůznějších diciplín byl na startu také letošní šampion MotoGP Jorge Lorenzo a australský pětinásobný mistr světa pětistovek Mick Doohan.

Program vyvrcholí v neděli závodem jednotlivců, v němž loňské prvenství obhajuje francouzský rallyový závodník Ogier.

Na startu taky byly k vidění speciální bugyna, vozítko KTM X-Bow, Audi R8 LMS, Toyota GT86 nebo například Lamborghini Gallarado Super Tropheo.

Výsledky - finále: Německo (Vettel, Schumacher) - Francie (Grosjean, Ogier) 2:0.