FOTO Šampaňské a emoce, Češi ovládli truckový Most

Prohlédněte si fotografie z úspěšného vystoupení  českých truckerů, kteří v Mostě ovládli závody ME.
Možná k tomu pomohla i pusa pro štěstí, kterou dostal další pilot Buggyry Adam Lacko před startem prvního víkendového závodu od populární Chantal Poullainové.
Most je už tradiční zastávkou v kalendáři nejtěžších strojů, které na okruzích závodí.
Roudnická Buggyra patří už léta mezi špičku a má na svém kontě několik titul.
V sobotu a v neděli si čeští piloti českého týmu připsali další dvě vítězství.
Foto: Buggyra/Martin Kozák
Sport Sport
3. 9. 2014 14:06
Prohlédněte si fotografie z úspěšného vystoupení českých truckerů, kteří v Mostě ovládli závody ME.

Šestý podnik mistrovství Evropy tahačů v Mostě:

Sobota:

První závod: 1. Kiss (Maď./MAN) 14:27,899, 2. Hahn (Něm./MAN) -4,729, 3. Albacete (Šp./MAN) -6,080, 4. Lacko -6,942, ...6. Vršecký (oba ČR/Buggyra) -11,457.

Druhý závod: 1. Lacko 22:57,709, 2. Albacete -2,691, 3. Vršecký -4,829, ...10. Vojtíšek (ČR/MAN) -24,469.

Neděle:

První závod: 1. Vršecký 24:53,003, 2. Lacko (oba ČR/Buggyra) -0,619, 3. Hahn (Něm./MAN) -2,533, ...9. Vojtíšek (ČR/MAN) -32,326.

Druhý závod: 1. Albacete (Šp./MAN) 25:13,178, 2. Bösiger (Švýc./MAN) -0,360, 3. Vršecký -0,692, 4. Lacko -0,889, ...6. Vojtíšek -21,943.

Průběžné pořadí: 1. Albacete 261, 2. Hahn 249, 3. Kiss 246, 4. Lacko 205, 5. Vršecký 178, ...11. Vojtíšek 36.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 57 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy