FOTO Krásná Danica přepsala historii série NASCAR

Danica Patricková patří mezi největší taháky NASCAR. Podívejte se do galerie, jak pokořila všechny muže v kvalifikaci na závod Daytona 500.
Zelený Chevrolet má letos formu, protože Patricková excelovala už v testech a trénincích. Proto její pole position nebylo až takovým překvapením.
O názory Danicy Patrickové byl po nedělní kvalifikaci opravdu velký zájem.
Danica Patricková slaví pole position s Tony Stewartem. Ten je nejen jejím soupeřem na trati,a el také majitelem týmu, za který americká jezdkyně závodí.
V první řadě se vedle Danicy Patrickové postaví veterán Jeff Gordon.
Foto: Getty Images for NASCAR Media
Radek Vičík Radek Vičík
18. 2. 2013 12:00
Danica Patricková jako první žena vyhrála kvalifikaci závodu NASCAR, a to hned toho nejprestižnějšího - Daytona 500.

Daytona - Danica Patricková se opět jednou dokázala prosadit v ryze mužském prostředí automobilových závodů. Půvabná americká závodnice šokovala svět NASCAR, když v neděli vybojovala první ženské pole position v nejprestižnější sérií, Sprint Cupu. A povedlo se jí to hned na nejslavnějším oválu, legendární Daytoně.

30letá pilotka, kterou letos čeká první kompletní ročník v NASCAR, byla rychlá už v lednových testech a také sobotním tréninku. Kvalifikaci vyhrála časem 45,817 vteřiny, což znamená průměrnou rychlost více než 316 km/h. Do první řady se vedle Patrickové postaví trojnásobný vítěz z Daytony, Jeff Gordon. Ten, a celkem pět jezdců z první šestky, také řídil vůz Chevrolet.

Daytona 500. kvalifikace: 1. Patricková 45,817 s, 2. Gordon (oba Chevrolet) -0,033, 3. Bayne (Ford) -0,107, 4. Newman -0,114, 5. Stewart -0,119, 6. Kahne (všichni Chevrolet) -0,136.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě autobusu v Pákistánu zemřelo 26 lidí, dalších 12 je zraněných

Nejméně 26 lidí zemřelo a 12 osob utrpělo zranění, když v neděli zřejmě kvůli poruše brzd narazil autobus do skály na horské silnici v Pákistánu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Kjódó. Nehoda se stala v hornaté oblasti na severozápadě země asi 390 kilometrů severně od metropole Islámábád. Podle jednoho z místních policejních důstojníků čelí záchranáři ve složitému terénu obtížím, neboť nemají dostatek potřebného vybavení. Přeživší, mezi kterými jsou i ženy a děti, nicméně již převezli do blízké nemocnice

Zdroj: ČTK
Další zprávy