FOTO Kdepak Hamilton. Hrdinou Ameriky je Keselovski

FOTO Kdepak Hamilton. Hrdinou Ameriky je Keselovski
Brad Keselowski roztáčí svůj Dodge na oslavu triumfu v NASCAR.
Show v jihovýchodním předměstí Miami začala ve velkém stylu, zahrál na ní také Kid Rock.
Závodníci přicházeli na trať po provizorním mole, takže vypadali jako rockové hvězdy plující na ramenou fanoušků.
Jimmie Johnson byl před startem závodu na oválu v Homesteadu posledním vyzyvatelem lídra Brada Keselowskiho.
Foto: NASCAR Media - Tom Pennington/Getty Images
Radek Vičík Radek Vičík
19. 11. 2012 21:27
Brad Keselowski vyhrál prestižní NASCAR Sprint Cup Championship, korunován byl po posledním závodě.

Homestead - Ve chvíli, kdy Lewis Hamilton vychutnával vítězství v premiérové Grand Prix USA v Austinu, se už oči velké části amerických motoristických fanoušků už upíraly na ovál Homestead-Miami.

Na Floridě se totiž rozhodovalo o vítězi nejpopulárnějšího a nejlépe placeného zámořského seriálu, NASCAR Sprint Cup Championship.

Podobně jako ve formuli 1 i tady se rozhodovalo mezi dvěma piloty. Lídra Brada Keselowskiho mohl z trůnu sesadit jen šestinásobný šampiona NASCAR Jimmie Johnson.

Naděje pilota vozu s číslem 48 ovšem pohasly po 224 kolech, kdy se jeho Chevrolet porouchal a musel do boxů. I přes snahu mechaniků se problém se zadní nápravou nepodařilo vyřešit a tak Keselowskimu stačilo k životnímu triumfu dojet pod zapadajícím floridským sluncem na 15. místě.

"Dnes se nám moc nedařilo, ale náš tým se nikdy nevzdává. Těší mě, že by mi to 15. stačilo k titulu, i kdyby Jimmie (Johnson) nevypadl. Jsem dnes ten nešťastnější muž na světě," řekl nadšený pilot Dodge s číslem 2, které v NASCA už dlouho patří týmu Penske.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
Další zprávy