FOTO: Janišův Spyker v plamenech

SportPlus
4. 7. 2007 14:23
Český jezdec prožil na Nürburgringu nepříjemné drama
K hořícímu Spykeru C8 Spyder Jaroslava Janiše v závodě šampionátu Le Mans Series na Nürburgringu ihned přispěchali pořadatelé.
K hořícímu Spykeru C8 Spyder Jaroslava Janiše v závodě šampionátu Le Mans Series na Nürburgringu ihned přispěchali pořadatelé. | Foto: BPA

Nürburgring - Český automobilový jezdec Jarek Janiš měl v nedělním závodě šampionátu Le Mans Series na Nürburgringu pořádnou porci smůly.

Po nadějném začátku závodu na 1000 km přišel nepříjemný konec - Janišův Spyker C8 Spyder GT2R začal hořet. Za volantem v tu chvíli seděl právě Janiš, jenž přebral řízení od nizozemského kolegy Petera Koxe.

"Bohužel, zase nás potkala smůla v podobě technické závady. Nejprve mi alarm ohlásil vysokou teplotu oleje i vody a vzápětí auto začalo hořet," popisuje situaci Jaroslav Janiš.

Motor jeho vozu explodoval při průjezdu hlavní rovinkou okruhu, pilot odstavil vůz na jejím konci a dal se do boje s ohněm. Čtyřiadvacetiletý pilot přečkal nehodu bez zranění.

"Proč auto vzplálo a jaká je škoda, se zatím neví, nicméně zadní část auta je zničená. Kdoví, jestli se žárem nezničilo i šasi," uvedl po závodě Janiš.

Drama pilota nabralo obrátky právě při zastavení. Plameny a dým se totiž draly do kabiny, jezdec nic neviděl a chvíli mu trvalo, než nalezl kliku od dveří.

Spyker C8 Spyder GT2R Jaroslava Janiše uhasili na Nürburgringu až pořadatelé.
Spyker C8 Spyder GT2R Jaroslava Janiše uhasili na Nürburgringu až pořadatelé. | Foto: BPA

Poté vyskočil z hořícího stroje a okamžitě se snažil pomoci s hašením. Plameny pohasly až po zásahu posádek dvou pořadatelských aut, které postupně přijely.

"Dříve jsem na závodech už nějaké požáry zažil, v mistrovství republiky v Mostě 2003 s mercedesem v boxech a ještě dřív mi chytla formule Ford, ale nedělní oheň byl největší a nejnebezpečnější," uvědomoval si český jezdec nebezpečnost situace.

 

Právě se děje

před 24 minutami

UEFA kvůli koronaviru zrušila kvalifikační zápas Ligy mistrů

Kvalifikační zápas fotbalové Ligy mistrů mezi severoirským Linfieldem a Dritou z Kosova se dnes v Nyonu hrát nebude. Po druhém pozitivním testu na koronavirus mezi hráči kosovského šampiona umístily švýcarské úřady tým do karantény.

UEFA na základě tohoto rozhodnutí finálový zápas kvalifikační fáze Ligy mistrů odložila. Nový termín zatím není znám, vítěz by se nicméně už za týden měl střetnout v 1. předkole s Legií Varšava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy