Taťka Šmoula i prolomené tabu. To jsou helmy nové sezony F1

Prohlédněte si přilby a nová stálá startovní čísla všech účastníků letošního světového šampionátu formule 1.
Sebastian Vettel (1 a 5). Obhájce titulu využil privilegia jezdit s číslem 1, ale "pro sichr" si zamluvil také pětku. Vettel je známý tím, že za sezonu vymění několik desítek různých designů přileb, tato je tedy úvodní. Uvidíme, kolik jiných si nasadí už teď v Austrálii.
Daniel Ricciardo (3). Australan vyhrál závod o číslo tři, protože loni dopadl v šampionátu lépe než Pastor Maldonado, který po trojce také zatoužil.  Piloti si sice mohli vybrat jakékoliv číslo od 2 do 99, ale v případě více zájemců uspěl ten, kdo jel nejlépe v roce 2013.
Max Chilton (4). Britský pilot Marussie se drží své vlastní barevné kombinace se zvláštní černo-stříbrnou variací na britskou vlajku.
Nico Rosberg (6). Německý pilot už nechce být zaměnitelný s Hamiltonem, proto bude do Mercedesu usedat místo žluté v černé helmě. Číslo 6 odkazuje na rok 1982, kdy právě s ním vyhrál jeho otec Keke Rosberg titul mistra světa.
Foto: McLaren Mercedes
Radek Vičík Radek Vičík
10. 3. 2014 14:00
Prohlédněte si přilby a nová stálá startovní čísla všech účastníků letošního světového šampionátu formule 1.

Praha - Už tuto neděli se v Melbourne rozeznějí motory monopostů formule 1 a my poznáme prvního vítěze tolik očekávané sezony plné změn. Kromě toho, že si jezdci povětšinou připravili na nový rok i nové helmy, od letošního roku poprvé budou startovat se svým stálým číslem, které se nebude měnit s přestupem do jiné stáje.

V naší galerii se dozvíte, jaké helmy si jezdci připravili a co se skrývá za jejich permanentními čísly, která si před sezonou zvolili.

Facebooková stránka autora: Radek Vičík - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 40 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy