Taťka Šmoula i prolomené tabu. To jsou helmy nové sezony F1

Prohlédněte si přilby a nová stálá startovní čísla všech účastníků letošního světového šampionátu formule 1.
Sebastian Vettel (1 a 5). Obhájce titulu využil privilegia jezdit s číslem 1, ale "pro sichr" si zamluvil také pětku. Vettel je známý tím, že za sezonu vymění několik desítek různých designů přileb, tato je tedy úvodní. Uvidíme, kolik jiných si nasadí už teď v Austrálii.
Daniel Ricciardo (3). Australan vyhrál závod o číslo tři, protože loni dopadl v šampionátu lépe než Pastor Maldonado, který po trojce také zatoužil.  Piloti si sice mohli vybrat jakékoliv číslo od 2 do 99, ale v případě více zájemců uspěl ten, kdo jel nejlépe v roce 2013.
Max Chilton (4). Britský pilot Marussie se drží své vlastní barevné kombinace se zvláštní černo-stříbrnou variací na britskou vlajku.
Nico Rosberg (6). Německý pilot už nechce být zaměnitelný s Hamiltonem, proto bude do Mercedesu usedat místo žluté v černé helmě. Číslo 6 odkazuje na rok 1982, kdy právě s ním vyhrál jeho otec Keke Rosberg titul mistra světa.
Foto: McLaren Mercedes
Radek Vičík Radek Vičík
10. 3. 2014 14:00
Prohlédněte si přilby a nová stálá startovní čísla všech účastníků letošního světového šampionátu formule 1.

Praha - Už tuto neděli se v Melbourne rozeznějí motory monopostů formule 1 a my poznáme prvního vítěze tolik očekávané sezony plné změn. Kromě toho, že si jezdci povětšinou připravili na nový rok i nové helmy, od letošního roku poprvé budou startovat se svým stálým číslem, které se nebude měnit s přestupem do jiné stáje.

V naší galerii se dozvíte, jaké helmy si jezdci připravili a co se skrývá za jejich permanentními čísly, která si před sezonou zvolili.

Facebooková stránka autora: Radek Vičík - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy