FOTO Havárie, bouračky, kolize i nadšení fans. To je NASCAR v Daytoně

FOTO Havárie, bouračky, kolize i nadšení fans. To je NASCAR v Daytoně
Kolumbijec ztratil ve slavném závodu série NASCAR nad svým strojem kontrolu a narazil do zadní části vozu, který se používá k vysoušení asfaltového povrchu a odfukování nečistot.
Závod musel být po 160 kolech zastaven.
Montoyovi se jako zázrakem nic nestalo...
... a chvíli po nehodě vůz po vlastních nohou opustil.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Tomáš  Kubánek Reuters, Jakub Šafránek, Tomáš Kubánek
28. 2. 2012 9:16

Formule 1 sice nemá ve Spojených státech na růžích ustláno, ale rozhodně se nedá říci, že by neměli američtí příznivci motorismu zájem o napínavé souboje na závodních okruzích. Dokazuje to i velice populární série závodů pořádaných organizací NASCAR, v níž se na konci února jel slavný závod Daytona 500.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy