FOTO Formule E: "Splašené trolejbusy", nebo budoucnost?

O víkendu odstartoval v Pekingu první ročník šampionátu elektrických monopostů Formule E. Seznamte se v naší galerii s nejnovějším výkřikem "zeleného" závodění.
Podívejte se o start historicky prvního závodu Formule E v Pekingu. Mezi motoristickými fanoušky vzbuzuje nejvíce emocí zvuk, jaký startovní pole dvacítka strojů vyluzuje.
Ani elektrické formule nejsou uchráněny havárii. Takhle při boji o vítězství v úplně poslední zatáčce závodu Nicolas Prost poslal Nicka Heidfelda do vzduchu.
Heidfeldův vůz v barvách stáje Venturi, jejímž spolumajitelem je i hollywoodská hvězda Leonardo di Caprio, skončil jako hromada recyklovatelného odpadu.
Dalším slavným spolumajitelem týmu Formule E je čtyřnásobný mistr světa F1 Alain Prost, jemuž patří část stáje e.dams Renault.
Foto: LAT/ Formule E
Radek Vičík Radek Vičík
16. 9. 2014 11:50
O víkendu odstartoval v Pekingu první ročník šampionátu elektrických monopostů Formule E. Seznamte se v naší galerii s nejnovějším výkřikem "zeleného" závodění.

Formule E - Peking:

P. jezdec tým čas/ztráta
1. Lucas di Grassi Abt 52:23.413
2. Franck Montagny Andretti -2.867
3. Sam Bird Virgin -6.559
4. Charles Pic Andretti -19.301
5. Karun Chandhok Mahindra -23.952
6. Jerome D'Ambrosio Dragon -31.664
7. Oriol Servia Dragon -41.968
8. Nelsinho Piquet China -43.896
9. Stephane Sarrazin Venturi -43.975
10. Daniel Abt Abt -1:02.507
11. Jaime Alguersuari Virgin -2:00.613
12. Nicolas Prost e.dams nehoda
13. Nick Heidfeld Venturi nehoda
14. Michela Cerruti Trulli -1 kolo
15. Katherine Legge Aguri -1 kolo
16. Ho-Pin Tung China -2 kolo
- Takuma Sato Aguri nedokončil
- Sebastien Buemi e.dams nedokončil
- Jarno Trulli Trulli nedokončil
- Bruno Senna Mahindra nedokončil

 

Právě se děje

před 11 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy