FOTO Dvacet kroků k Vettelově třetímu titulu

FOTO Dvacet kroků k Vettelově třetímu titulu
Sebastian Vettel se v neděli stal už potřetí za sebou mistrem světa ve formuli 1. Podívejte se v této retrospektivní fotogalerii na jeho sezonu závod po závodě.
První klání ročníku 2012 se jelo v Austrálii. Vettel na úvod dojel druhý za Jensonem Buttonem (společně slaví na pódiu se stupni vítězů) a vypadalo to, že má skvělou formu.
Jenže v deštivé Malajsii bylo všechno jinak. Trať v Sepangu zahalily provazy deště a Vettel nakonec dojel až jedenáctý. Poprvé od závodu ve Spa před dvěma lety tak dojel do cíle na nebodované pozici. Hlavní zásluhu na špatném výsledku měla kolize s Narainem Karthikejanem, se kterým se po závodě Neměc pohádal.
V Číně si Vettel také nevedl nijak zářně. Kvalifikoval se totiž až jedenáctý - po dlouhé době se nedostal do závěrečné části kvalifikace. V závodě si ale nakonec dojel alespoň pro pátou pozici.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
26. 11. 2012 14:30
Podívejte se obrazem na vývoj sezony Sebastiana Vettela, který se potřetí v řadě stal šampionem formule 1.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy