FOTO Dvacet kroků k Vettelově třetímu titulu

FOTO Dvacet kroků k Vettelově třetímu titulu
Sebastian Vettel se v neděli stal už potřetí za sebou mistrem světa ve formuli 1. Podívejte se v této retrospektivní fotogalerii na jeho sezonu závod po závodě.
První klání ročníku 2012 se jelo v Austrálii. Vettel na úvod dojel druhý za Jensonem Buttonem (společně slaví na pódiu se stupni vítězů) a vypadalo to, že má skvělou formu.
Jenže v deštivé Malajsii bylo všechno jinak. Trať v Sepangu zahalily provazy deště a Vettel nakonec dojel až jedenáctý. Poprvé od závodu ve Spa před dvěma lety tak dojel do cíle na nebodované pozici. Hlavní zásluhu na špatném výsledku měla kolize s Narainem Karthikejanem, se kterým se po závodě Neměc pohádal.
V Číně si Vettel také nevedl nijak zářně. Kvalifikoval se totiž až jedenáctý - po dlouhé době se nedostal do závěrečné části kvalifikace. V závodě si ale nakonec dojel alespoň pro pátou pozici.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
26. 11. 2012 14:30
Podívejte se obrazem na vývoj sezony Sebastiana Vettela, který se potřetí v řadě stal šampionem formule 1.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy