FOTO 20 rekordů formule 1: Zima v USA a rychlost Hamiltona

FOTO 20 rekordů formule 1: Zima v USA a rychlost Hamiltona
Rok 2012 přinesl dva úplně nové vítěze. Po Nico Rosbergovi (Čína) se na nejvyšší stupínek postavil v Barceloně poprvé Venezuelan, 27letý Pastor Maldonado.
Sebastian Vettel se v 25 letech stal nejmladším pilotem historie F1, který dosáhl čistého hattricku.
Značka Pirelli vyvinula celkem sedm různých závodních pneumatik . Hned při úvodních testech se jich spotřebovalo 6600 kusů.
Mark Webber byl unavený, i když vyhrál nejkratší Grand Prix sezony. Po Silverstone se kroužilo jen 1:25,11,288 hodiny.
Radek Vičík Radek Vičík
28. 11. 2012 5:00
Závěr každé sezony formule 1 je rájem pro statistiky. Podívejte se, co všechno se v letošním roce na okruzích po celém světě událo.

Praha - Závěr každé sezony formule 1 je rájem pro statistiky. Podívejte se, co všechno se v letošním roce na dvaceti okruzích po celém světě událo.

Dozvíte se tak, která trať byla nejpomalejší, kde se nejvíc předjíždělo i třeba to, jaká zima panovala v sobotu ráno v Austinu.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Raúl Castro na sjezdu potvrdil, že předává vedení mladší generaci

Kubánský vůdce Raúl Castro v pátek na úvod osmého stranického sjezdu potvrdil, že předá vedení mocné Kubánské komunistické strany (PCC) mladší generaci, která je "plná vášně a protiimperialistického ducha". Informovala o tom agentura Reuters.

Čtyřdenní sjezd PCC se koná za zavřenými dveřmi, ale kubánská televize odvysílala úryvky Castrova úvodního projevu. Devětaosmdesátiletý Raúl Castro v něm vyjádřil spokojenost nad tím, že může předat vedení skupině věrných, kteří za sebou mají desítky let zkušeností, během nichž stoupali po stranickém žebříčku.

Předáním moci formálně skončí éra bratrů Castrových na Kubě. Ve vedení PCC má na sjezdu Raúla Castra vystřídat kubánský prezident Manuel Díaz-Canel (61).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle ruské diplomacie vyhostí i pět diplomatů z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Zveřejnila rovněž sankční seznam osmi bývalých i současných předních amerických činitelů, informovaly zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva dnes také zakázala vstup na své území osmi současným i bývalým předním americkým činitelům. Je mezi nim šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray, ředitelka tajných služeb (DNI) Avril Hainesová, ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas, ministr spravedlnosti Merrick Garland, bezpečností poradce administrativy bývalého prezidenta Donalda Trumpa John Bolton či někdejší ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) James Woolsey.

Ruský ministr zahraničí také zmínil další odvetná opatření, například zpřísnění restrikcí pro pohyb amerických diplomatů na ruském území.

Zdroj: ČTK
Další zprávy