VIDEO Možný následník českého trůnu se proletěl vzduchem

Sport Sport
8. 9. 2015 12:08
Podívejte se, jak se Ferdinand Habsburk ocitl ve vzduchu ve víkendovém závodě Formule Renault 2.0 na slavném Silverstone.
Podívejte se, jak se Ferdinand Habsburk ocitl ve vzduchu ve víkendovém závodě Formule Renault 2.0 na slavném Silverstone. | Video: YouTube

Silverstone - Děsivou havárii předvedli piloti "juniorské" Formule Renault 2.0 o víkendu v britském Silverstone. Rakušan Ferdinand Habsburk se dostal do kontaktu s týmovým kolegou Benem Barnicoatem a náraz ho katapultoval několik metrů do vzduchu.

Vůz byl po dopadu sice zničen, ale pilot z něj k úlevě všech kolem vystoupil nezraněn. Závod pro něj ale skončil, stejně jako pro jeho parťáka ze stáje Fortec.

Pokud vám jméno "letce" připadá povědomé, tak se nemýlíte. 18letý Ferdinand Zvonimir Habsburk-Lotringen, jak zní pilotovo celé jméno, je pravnukem posledního rakouského císaře a krále českého Karla I. a zároveň synem Karla Habsburk-Lotringena.

Čistě hypoteticky se jedná o druhého muže v pořadí nároku na českou královskou korunu z rodu Habsburků. Jako nejstarší syn přímé linie habsbursko-lotrinské dynastie je totiž Ferdinand Zvonimír po svém otci prvním v pořadí v následnictví hlavy dynastie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Reuters: Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel

Připravujeme podrobnosti

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Dálnici D11 zablokoval ve směru na Hradec Králové kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 je ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, předpoklad obnovení provozu zatím není znám, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dálnici D11 zablokoval na 64. kilometru kamion, který dostal smyk, zůstal stát napříč vozovkou. Situaci navíc komplikuje cisterna, která zůstala stát na krajnici a brání kamionu v manévrování.

Policisté zjišťují, jestli bude třeba ke zprovoznění dálnice nutné použít odtahovou techniku, nebo se situaci podaří vyřešit jinak, uvedla Pižlová krátce po 20:30. Odhad znovuzprovoznění dálnice proto nelze určit. Směr na Prahu jezdí normálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy