"Elektriky" v Rijádu bořily další tabu. Do monopostu usedl i Massa, fandil mu Rooney

Formule E znovu zvolila netradiční místo konání, hlavní město Saúdské Arábie.
Rijád, hlavní město ropné velmoci, hostil v sobotu historicky první mezinárodní okruhový závod v této stále ještě hodně konzervativní zemi.
Rijád nabídl kulisy svého středověkého centra, v jeho areálu byla postavena jednorázová městská trať pro elektrické monoposty.
Formule E přilákala známé sportovní osobnosti. S komentátorkou Nicki Shieldsovou rozmlouvají fotbalista Wayne Rooney (vlevo) a boxer Amir Khan.
Dorazila také Amna Al-Qubaisiová, vůbec první závodní pilotka ze Spojených arabských emirátů.
Foto: FIA Formule E
Radek Vičík FIA Formule E, Radek Vičík
17. 12. 2018 12:42
Prohlédněte si fotografie z úvodního podniku nové sezony elektrické Formule E, který se konal v saúdskoarabském Rijádu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy