"Elektriky" v Rijádu bořily další tabu. Do monopostu usedl i Massa, fandil mu Rooney

Formule E znovu zvolila netradiční místo konání, hlavní město Saúdské Arábie.
Rijád, hlavní město ropné velmoci, hostil v sobotu historicky první mezinárodní okruhový závod v této stále ještě hodně konzervativní zemi.
Rijád nabídl kulisy svého středověkého centra, v jeho areálu byla postavena jednorázová městská trať pro elektrické monoposty.
Formule E přilákala známé sportovní osobnosti. S komentátorkou Nicki Shieldsovou rozmlouvají fotbalista Wayne Rooney (vlevo) a boxer Amir Khan.
Dorazila také Amna Al-Qubaisiová, vůbec první závodní pilotka ze Spojených arabských emirátů.
Foto: FIA Formule E
Radek Vičík FIA Formule E, Radek Vičík
17. 12. 2018 12:42
Prohlédněte si fotografie z úvodního podniku nové sezony elektrické Formule E, který se konal v saúdskoarabském Rijádu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy