Formule E kvůli uprchlíkům mění v Berlíně trať, z letiště zamíří do centra

Radek Vičík Radek Vičík
16. 2. 2016 9:57
Formule E vymění areál bývalého letiště Tempelhof, jež se proměnilo v uprchlický tábor, za novou lokaci v centru Berlína. Trať bude mít dva kilometry s centrem na Aleji Karla Marxe.
Formule E vymění letos bývalé letiště Tempelhof za dráhu v centru města.
Formule E vymění letos bývalé letiště Tempelhof za dráhu v centru města. | Foto: FIA Formula E

Berlín - Uprchlická krize se nevyhýbá ani sportu. Piloti elektrické Formule E se letos budou prohánět po jiné berlínské trati než loni, protože bývalé letiště Tempelhof se proměnilo na největší uprchlický tábor v Evropě.

Formule E má díky nulovým spalinám a minimálnímu hluku elektromotorů šanci závodit v atraktivních lokalitách velkých evropských měst, o kterých si třeba formule 1 může nechat jen zdát.

Takovou byl loni v premiérovém roční seriálu také areál dnes už nefunkčního letiště Tempelhof, z něhož se po velké nacistické rekonstrukci před druhou světovou válkou stal jeden z největších leteckých přístavů. Patřilo dokonce mezi dvacítku největších budov světa.

Jenže s potřebou zajistit ubytování pro stále větší množství uprchlíků proudících do Německa rozhodla tamní vláda využít obří budovu jako velké středisko pro imigranty.

Uprchlický tábor v Tempelhofu:

Organizátoři šampionátu Formule E tak museli začít hledat novou dráhu, která bude po předběžné dohodě s berlínským magistrátem vytyčena na Aleji Karla Marxe.

Dvoukilometrový okruh s 11 zatáčkami obsáhne také náměstí Strausberger Platz a přilehlou ulici Lichtenberger Strasse. To vše hned vedle mezi turisty populárního Alexanderplatzu a televizní věže s vyhlídkou na hlavní město Německa.

Plánovaný okruh Formule E v Berlíně:

 

Právě se děje

před 14 minutami

Konečná verze auditu potvrzuje Babišův střet zájmů, uvedla Evropská komise

Konečná verze auditu Evropské komise potvrzuje Babišův střet zájmů, uvedla podle europoslanců komise. Definitivní česká verze zprávy má do Prahy dorazit v lednu.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

"Zlej Kája" se kvalifikoval na mistrovství světa

Český profesionální šipkař Karel Sedláček, přezdívaný "Zlej Kája", si v prosinci zahraje na mistrovství světa.

V posledním kvalifikačním turnaji vyřadil postupně tři soupeře a na elitním dostaveníčku si zahází podruhé v kariéře. Rowbyho-Johna Rodrigueze smetl výsledkem 6:0, Nizozemce Benita van de Pase 6:2 a Nizozemce Jana Dekkera 7:2. 

Mistrovství světa se koná od 15. prosince v londýnském Alexandra Palace. 

Další zprávy