Formule E kvůli uprchlíkům mění v Berlíně trať, z letiště zamíří do centra

Radek Vičík Radek Vičík
16. 2. 2016 9:57
Formule E vymění areál bývalého letiště Tempelhof, jež se proměnilo v uprchlický tábor, za novou lokaci v centru Berlína. Trať bude mít dva kilometry s centrem na Aleji Karla Marxe.
Formule E vymění letos bývalé letiště Tempelhof za dráhu v centru města.
Formule E vymění letos bývalé letiště Tempelhof za dráhu v centru města. | Foto: FIA Formula E

Berlín - Uprchlická krize se nevyhýbá ani sportu. Piloti elektrické Formule E se letos budou prohánět po jiné berlínské trati než loni, protože bývalé letiště Tempelhof se proměnilo na největší uprchlický tábor v Evropě.

Formule E má díky nulovým spalinám a minimálnímu hluku elektromotorů šanci závodit v atraktivních lokalitách velkých evropských měst, o kterých si třeba formule 1 může nechat jen zdát.

Takovou byl loni v premiérovém roční seriálu také areál dnes už nefunkčního letiště Tempelhof, z něhož se po velké nacistické rekonstrukci před druhou světovou válkou stal jeden z největších leteckých přístavů. Patřilo dokonce mezi dvacítku největších budov světa.

Jenže s potřebou zajistit ubytování pro stále větší množství uprchlíků proudících do Německa rozhodla tamní vláda využít obří budovu jako velké středisko pro imigranty.

Uprchlický tábor v Tempelhofu:

Organizátoři šampionátu Formule E tak museli začít hledat novou dráhu, která bude po předběžné dohodě s berlínským magistrátem vytyčena na Aleji Karla Marxe.

Dvoukilometrový okruh s 11 zatáčkami obsáhne také náměstí Strausberger Platz a přilehlou ulici Lichtenberger Strasse. To vše hned vedle mezi turisty populárního Alexanderplatzu a televizní věže s vyhlídkou na hlavní město Německa.

Plánovaný okruh Formule E v Berlíně:

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy