Závodění či pohled na technologie zítřka. Formule E chce upoutat fanoušky motorsportu i generaci Y

Formule E se pyšní nejen tím, že díky svému pohonu může závodit v centrech měst, ale janoušovskou vesnicí plnou futuristických lákadel.
Ale hlavním důvodem, proč se desítky tisíc diváků vydaly v sobotu na bývalé letiště Tempelhof, byly závody na speciálně postavené trati. Monoposty poháněné bateriemi se utkaly na dvoukilometrovém okruhu, který chránily dvě řady plotů.
Vlastně nechránily ani tak trať, jako spíš diváky kolem ní před troskami vozů z případné havárie. Fotografové měli speciálně vyhrazené otvory.
Závodilo se v den královské svatby prince Harryho a Meghan Markleové, což připomněla party v boxech britského týmu Jaguar.
Formule E ráda láká celebrity. V hlavním městě Německa se v monopostu na baterie svezl bývalý skvělý fotbalista Lothar Matthäus či modelka a herečka Emily Ratajkowská.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
22. 5. 2018 13:31
Podívejte se s námi za kulisy závodu elektrické Formule E, který v sobotu hostilo bývalé letiště Tempelhof v Berlíně.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy