Ital Fuoco, naděje Ferrari, vyjel pro český tým ve Formuli 2 první umístění na stupních vítězů

Radek Vičík Radek Vičík
2. 5. 2018 14:23
Antonio Fuoco je v šampionátu Formule 2 se 17 body průběžně devátý, Charouz Racing System se drží mezi týmy na sedmé pozici.
Antonio Fuoco na stupních vítězů v Baku.
Antonio Fuoco na stupních vítězů v Baku. | Foto: fiaformula2.com

Baku - Italský pilot Antonio Fuoco se v sobotu v Baku postaral o první umístění na stupních vítězů ve Formuli 2 pro český tým Charouz Racing System. Stáj přitom v hlavním městě Ázerbájdžánu absolvovala svůj teprve druhý závodní víkend v seriálu nadějí F1.

Fuoco, jezdec akademie Ferrari, měl v sobotním hlavním závodě k vítězství velmi blízko. V závěrečné fázi ale doplatil na kouřící monopost Arťoma Markelova a z prvního místa klesl na třetí.

"Nic jsem neviděl. Mohli jsme vyhrát, ale myslím, že pódium je i tak fantastický výsledek," řekl po závodě jezdec, který startoval až z dvanáctého místa.

"Skončit třetí v našem druhém závodním víkendu v historii, to je skvělý pocit. Antonio i všichni inženýři odvedli skvělou práci," radoval se majitel týmu Antonín Charouz, jehož druhý pilot Louise Delétraz nedojel do cíle kvůli kolizi s jiným závodníkem. "Škoda, že pro Louise závod skončil hned v úvodu," komentoval to Charouz. Pro premiérové vítězství si ulicích Baku dojel Brit Alexander Albon.

V nedělním sprintu skončil Fuoco už na startovním roštu poté, co mu zhasl motor. Nebyl však zdaleka jediný, technické problémy postihly i další monoposty. 

Delétraz startoval jako poslední a ani jeho technika nefungovala podle představ. "Vypni a zhasni zapalování," radili mu inženýři do vysílačky, protože zajížděl jedny z nejhorších časů.

Švýcar se dál pral s okruhem, který byl často plný úlomků vozů a nečistot. Ani to ovšem nestačilo na lepší než jedenácté místo. Zvítězil opět Brit, loňský šampion GP3 George Russell.

V celkovém pořadí vede po čtyřech odjetých závodech testovač McLarenu Lando Norris z Velké Británie. Fuoco je ve vyrovnaném pořadí šampionátu se 17 body průběžně devátý, Charouz Racing System je mezi týmy na sedmé pozici. Sezona Formule 2 pokračuje druhý květnový víkend ve španělské Barceloně.

Česká stáj se poprvé v historii zúčastnila závodu Formule 2. Z Bahrajnu se však vrátila bez bodu | Video: Charouz Racing System
 

Právě se děje

Další zprávy