Ze zhmožděného krku se vyklubal zlomený obratel. Wehrlein bude Sauberu chybět i v Číně

ČTK ČTK
7. 4. 2017 19:06
Německý jezdec Formule 1 Pascal Wehrlein bude chybět stáji Sauber ve Velké ceně Číny.
Pascal Wehrlein. (Ilustrační foto)
Pascal Wehrlein. (Ilustrační foto) | Foto: Manor Racing MRT via Facebook

Šanghaj - Zranění německého pilota Formule 1 Pascala Wehrleina při exhibici Race of Champions bylo vážnější, než se vědělo. Jezdec stáje Sauber měl zlomený krční obratel, jak nyní v dějišti Velké ceny Číny prozradil Toto Wolff, sportovní šéf Mercedesu, ve kterém v předchozích letech Wehrlein působil jako testovací jezdec a stal se i šampionem DTM.

V Šanghaji Wehrlein stejně jako v úvodním závodě sezony v Austrálii nebude na startu kvůli tréninkovému manku. Jak nyní vyšlo najevo, po nehodě v Miami, kde se při havárii převrátil s otevřeným soutěžním speciálem, měl na několik týdnů nařízený absolutní klid a nosil korzet.

"Měl zhmožděný a zlomený obratel v oblasti krku. Měl štěstí, že to nebylo ještě něco vážnějšího," řekl Wolff německé stanci RTL.

V Číně opět Wehrleina nahradí italský nováček Antonio Giovinazzi. Německý pilot by se rád vrátil na závodní trať příště v Bahrajnu (16. dubna), nejpozději v Rusku (30. dubna).

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy