"Zavřete policajty." FIA v reakci na Hamiltonovo tričko zakázala politické projevy

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 9. 2020 19:20
Mezinárodní automobilová federace (FIA) v reakci na tričko Lewise Hamiltona s nápisem v minulém závodu zakázala jezdcům F1 politické projevy při oficiálních akcích během Velkých cen.
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. | Foto: Reuters

FIA krátce před dnešní Grand Prix Ruska vydala nařízení, že při rozhovorech či na stupních vítězů musejí mít jezdci zapnuté závodní kombinézy až ke krku a nesmějí nosit nic přes ně.

Federace tak reagovala na chování šestinásobného mistra světa Hamiltona.

Ten se před dvěma týdny po vítězství ve Velké ceně Toskánska v Mugellu objevil před novináři v tričku s nápisem "Zavřete policajty, kteří zabili Breonnu Taylorovou".

Šestadvacetiletou Afroameričanku Taylorovou zabili v březnu policisté při razii v jejím bytě.

Hamilton je jediným pilotem formule 1 tmavé pleti a opakovaně podporuje hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Jezdci mají povoleno nosit během akcí na závodech trička oficiální kampaně FIA End Racism (Konec s rasismem).

 

Právě se děje

před 49 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy