14. 9. 2016 16:13
Za rok bude bývalému pilotovi formule 1 padesát, přesto nenašel mezi handbikery na paralympiádě v Riu konkurenci.
Alex Zanardi na paralympiádě v Rio de Janeiru 2016
Alex Zanardi na paralympiádě v Rio de Janeiru 2016 | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi obhájil na letních paralympijských hrách zlatou medaili v časovce kategorie handbiků. Devětačtyřicetiletý Ital, jenž před čtyřmi lety v Londýně ovládl i silniční závod, zvítězil zásluhou skvělého finiše, na mezičase mu patřilo s téměř dvacetisekundovou ztrátou třetí místo.

"Je to neuvěřitelné, fantastické. Jsem už přece starý chlap," radoval se Zanardi, jenž přišel o obě nohy před 15 lety při havárii na závodním okruhu. "Normálně s Bohem nerozmlouvám, protože myslím, že má důležitější věci na práci, ale když jsem zjistil, že jsem vyhrál, bylo toho na mne trochu moc. Tak jsem se poprvé podíval k nebi a řekl jsem: 'Díky, šéfe!'"

Účastník 41 Velkých cen F1 přišel o nohy v září 2001 při nehodě v automobilovém závodu seriálu CART na německém Lausitzringu. Ke sportu se vrátil jako vozíčkář, s protézami dokonce v roce 2005 vyhrál závod MS cestovních vozů v Německu. Na handbiku závodí od roku 2007 a prosadil se na něm i na mistrovství světa. Vyhrál například také maraton v New Yorku či dokončil legendárního Ironmana na Havaji.

Laine odešel z Winnipegu do Columbusu výměnou za Duboise

Finský hokejový kanonýr Patrik Laine a Američan Jack Roslovic se stěhují v NHL z Winnipegu do Columbusu výměnou za jiného útočníka Kanaďana Pierrea-Luca Duboise a výběr ve třetím kole draftu v příštím roce. Působiště si tak vyměnily osobnosti draftu z roku 2016, na kterém si Jets vybrali Laineho jako dvojku a hned po něm přišel na řadu Dubois jako volba Blue Jackets.

Výměna se odehrála jen dva dny poté, co kouč John Tortorella Duboise v domácím duelu s Tampou Bay při prohře 2:3 v prodloužení vyřadil už v první třetině ze sestavy. Dubois odehrál jen tři minuty a 55 sekund, nejméně v dosavadní kariéře v NHL. Dvaadvacetiletý útočník následně podle Tortorelly uvedl, že za Blue Jackets už hrát nechce.

En-Nejsrí hattrickem zařídil Seville výhru a vládne střelcům

Hattrick Júsufa En-Nesjrího zajistil fotbalistům Sevilly ve španělské lize hladkou výhru 3:0 nad Cádizem. Vítězům opět chyběl brankář Tomáš Vaclík, kterého kvůli zranění postrádají už od prosince.

En-Nejsrího představení začalo v 35. minutě, kdy si třiadvacetiletý Maročan v pokutovém území našel míč odražený od tyče. O tři minuty později naskočil na volný přímý kop a hlavou zvýšil na 2:0.

En-Nejsrí zářil i po změně stran, kdy sice nejprve nedokázal tečovat přízemní centr na branku, ale následně využil špatného odkopu soupeřova obránce a hlavičkou zkompletoval hattrick. S 12 zásahy se posunul do čela tabulky střelců před Lionela Messiho. En-Nejsrí měl možnost svůj počin ještě vylepšit, čtvrtou branku mu ale sebral videorozhodčí kvůli ofsajdu.

Pátý tým ligové tabulky Villarreal znovu zaváhal. Po středeční remíze s Granadou si rozdělil body za bezbrankový výsledek na hřišti poslední Huescy.