Tři roky neporažený Mercedes budou i další sezony vést Wolff s Laudou

Radek Vičík Radek Vičík
20. 2. 2017 11:20
Týmu formule 1 Mercedes bude minimálně do roku 2020 dál šéfovat duo Toto Wolff, Niki Lauda. Oba Rakušané podepsali se stájí nový kontrakt, jehož délka se kryje s platností stávající Concordské smlouvy určující komerční podmínky F1. Wolff je držitelem 30% akcií stáje a zároveň zastává pozici výkonného šéfa. Pod jeho vedením se ze Stříbrných šípů stali suveréni posledních třech sezon. Laudovi patři desetina týmu a je nevýkonným šéfem dozorčí rady. "Poslední roky patří mezi ty nejlepší, jaké jsem ve formuli 1 prožil. S Totem jsme dali dohromady perfektní partnerství a výsledky daleko předčily naše původní očekávání," uvedl trojnásobný mistr světa formule 1 Lauda.
Toto Wolff a Niki Lauda v boxech Mercedesu.
Toto Wolff a Niki Lauda v boxech Mercedesu. | Foto: Daimler Media
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy