Video: Co to dělá? Zmatená modelka odmávala závod formule 1 v Kanadě o kolo dřív

Radek Vičík Radek Vičík
11. 6. 2018 6:17
Populární modelka Winnie Harlowová se o kolo spletla a začala mávat šachovnicovou vlajkou, když měla Grand Prix Kanady ještě pokračovat.
Modelka Winnie Harlowová odmávla Sebastiana Vettela v cíli Velké ceny Kanady formule 1.
Modelka Winnie Harlowová odmávla Sebastiana Vettela v cíli Velké ceny Kanady formule 1. | Foto: Repro: TV

Montreal - Když Sebastian Vettel vjížděl do posledního kola nedělní Velké ceny Kanady formule 1, nestačil se divit. "Proč už mávají šachovnicovým praporem? Řekněte jim, že ještě není hotovo," divil se pilot Ferrari do týmového rádia.

Podívejte se na celou situaci:

Německý jezdec skutečně neměl vlčí mlhu. Modelka Winnie Harlowová, kterou šéfům šampionátu doporučil její kamarád Lewis Hamilton, skutečně začala šachovnicovou vlajkou mávat už v cíli 69. kola.

Piloti pak sice dojeli řádné do cíle, ale podle bodu 43.2 sportovních regulí byl závod zpětně zkrácen. Pokud je předčasně odmáván, je jako konečný považován výsledek po průjezdu předchozího okruhu. Jinými slovy, místo 70 kol měla letošní Velká cena Kanady okruhů jen 68.

Naštěstí v závěru Velké ceny nedošlo k žádné změně pořadí. Smutný byl jen Daniel Ricciardo, který přišel o nejrychlejší kolo závodu ve prospěch týmového kolegy z Red Bullu Maxe Verstappena.

Podobné minely v cíli formule 1 nejsou ničím vzácným. Stejná chyba jako v Kanadě se stala před čtyřmi lety v Grand Prix Číny, kde také pořadatelé vytáhli šachovnicovou vlajku o kolo dříve.

V roce 2002 v domácím závodě legendární fotbalista Pelé pro změnu přehlédl vítězného Michaela Schumachera a odmával až o kolo zpět jedoucího Takumnu Satóa…

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy