Verstappen v Maďarsku vyhrál po startu z desátého místa. Další fiasko pro Ferrari

31. 7. 2022 16:52
Mistr světa Max Verstappen z Red Bullu vyhrál po startu z desátého místa Velkou cenu Maďarska formule 1. V sezoně zvítězil už poosmé a upevnil si vedení v průběžném pořadí.
Max Verstappen.
Max Verstappen. | Foto: Reuters

Za Verstappenem se na stupních vítězů seřadili jezdci Mercedesu. Druhý dojel sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton, třetí skončil George Russell, který poprvé v kariéře odstartoval z pole position.

Red Bullu nevyšla sobotní kvalifikace, ale dnes Verstappen potvrdil dosavadní nadvládu. Postupně se posouval pořadím a ve 41. kole byl po zastávce v boxech třetí. Před ním ale byli jen jezdci, kteří ještě podruhé nepřezuli.

Verstappen poté sice na chvíli o třetí místo přišel, protože dostal "hodiny", ale v 51. kole už byl první. Vedení s bezpečným náskokem udržel až do konce a před Hamiltonem zvítězil s náskokem osmi sekund.

Britský pilot se umístil popáté za sebou na stupních vítězů a zlepšení Mercedesu po nevydařeném vstupu do sezony podtrhl třetím místem Russell, který si stejně jako Hamilton vyrovnal nejlepší výsledek v sezoně.

Nedaří se naopak Ferrari. Charles Leclerc se sice v 31. kole dostal do čela, ale po špatně zvolené strategii a třech zastávkách v boxech dojel až na šestém místě. Druhý jezdec italské stáje Carlos Sainz byl čtvrtý.

Verstappen před letní přestávkou, po které bude seriál pokračovat na konci srpna v Belgii, má na prvním místě průběžného pořadí 258 bodů. Druhý Leclerc ztrácí 80 bodů.