Red Bull ukázal vyzyvatele Mercedesu. Chce pokračovat na vítězné vlně z Abú Zabí

rav Red Bull Racing, rav
24. 2. 2021 6:11
Téměř den co den se objevuje nový monopost formule 1 pro letošní sezonu. Na úterní premiéru speciálu Red Bull RB16B ovšem fanoušci i odborníci čekali zvlášť netrpělivě. Právě vůz rakouské stáje má být hlavním vyzyvatelem v současné době téměř neporazitelného Mercedesu.
Novy monopost formule 1 Red Bull RB16B pro sezonu 2021. | Video: Red Bull Racing

Red Bull se netají, že podobně jako u ostatních soupeřů, je jeho letošní speciál kvůli omezeným možnostem inovací vlastně jen vylepšený loňský model. Však je na RB16B téměř všechno tak, jako bylo Red Bullu, s nímž Max Verstappen vyhrál poslední závod sezony v Abú Zabí.

Změnilo fakticky jen to, co bylo nutné vzhledem k přísnějším technickým regulím ohledně aerodynamiky. Vedle upraveného předku dostal monopost také novou podlahu. Podle šéfa týmu Christiana Hornera zůstaly zcela nezměněné dvě třetiny dílů.

Obvyklou předsezonní hru "najdi rozdíly" u Red Bullu vyhrává hlavně otázka sponzorů. Z vozu i jména týmu zmizela automobilka Aston Martin, která má teď vlastní stáj (dřívější RacingPoint). Naopak přibylo víc log dodavatele motorů Hondy. Vedle Verstappen se do monopostu týmu se základnou v britském Milton Keynes posadí Mexičan Sergio Pérez, ještě loni pilot RacingPointu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy