Vettel v Soči nutně potřebuje zvítězit. V trénincích byl však nejrychlejší Hamilton

Aktualizováno 28. 9. 2018 16:11
Sebastian Vettel potřebuje v Soči vyhrát, aby zůstal ve hře o titul. První páteční trénink formulí vyhrál, ale celkově byl nejrychlejší Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton byl v tréninku před Velkou cenou Ruska v Soči nejrychlejší.
Lewis Hamilton byl v tréninku před Velkou cenou Ruska v Soči nejrychlejší. | Foto: Reuters

Soči - V trénincích na Velkou cenu Ruska formule 1 byl nejrychlejší Lewis Hamilton z Mercedesu. Sebastian Vettel z Ferrari, který v neděli nutně potřebuje zvítězit, aby udržel reálnou šanci na titul mistra světa, na vedoucího jezdce šampionátu ztratil přes půl sekundy.

Hamilton zajel nejlepší čas dne v odpolední části, kterou ovládl výkonem 1:33,385 a týmového kolegu Valtteriho Bottase na druhém místě porazil o dvě desetiny. Čtyřnásobný mistr světa je na dobré cestě vylepšit v sobotu svůj rekordní počet pole positions na 80 a udělat výrazný krok k dalšímu titulu.

Za dvojicí mercedesů se seřadili jezdci stáje Red Bull Max Verstappen a Daniel Ricciardo. Oba však už teď mají jistotu, že bez ohledu na výsledky kvalifikace vyjedou do nedělního závodu kvůli výměnám součástí motoru z konce startovního pole. Stejný osud čeká Fernanda Alonsa z McLarenu a Pierra Gaslyho s Brendonem Hartleym z Tora Rosso.

Vettel, který vyhrál první trénink časem 1:34,488 a třetího Hamiltona porazil o tři desetiny, po sérii nepovedených závodů nutně potřebuje v Rusku zabrat. Čtyřnásobný mistr světa na druhém místě průběžného pořadí ztrácí šest závodů před koncem šampionátu na vedoucího Hamiltona 40 bodů. Ve hře jich je ještě 150.

Sobotní kvalifikace odstartuje v Soči ve 14 hodin.

Tréninky na Velkou cenu Ruska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Soči:

První trénink: 1. Vettel (Něm./Ferrari) 1:34,488, 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,050, 3. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,330, 4. Bottas (Fin./Mercedes) -0,511, 5. Ricciardo (Austr./Red Bull) -1,036, 6. Ocon (Fr./Force India) -1,175.

Druhý trénink: 1. Hamilton 1:33,385, 2. Bottas -0,199, 3. Verstappen -0,442, 4. Ricciardo -0,459, 5. Vettel -0,543, 6. Räikkönen (Fin./Ferrari) -1,003.