Bizarní Velké ceny F1: od kasina přes Švýcarsko na zapřenou až po budovatelské výročí

Radek Vičík Radek Vičík
15. 7. 2020 14:20
Grand Prix Štýrska nebo Toskánska není v historii formule 1 ničím výjimečným. Podívejte se, jaké podivné názvy už Velké ceny dostaly.
F1, VC Evropy 2009: Luca Badoer, Ferrari
F1, VC Evropy 2009: Luca Badoer, Ferrari | Foto: Scuderia Ferrari

GP Evropy I

Nejpestřejší historii má Velká cena Evropy. Od roku 1983 ji hostilo celkem šest okruhů. Sloužila jako "rezerva" pro země, které chtěly pořádat dvě Grand Prix. V její organizaci se tak vystřídaly britské tratě Brands Hatch a Donington, německý Nürburgring a španělský Jerez s městskou tratí ve Valencii. Tam roku 2012 tradice závodů pod modrou vlajkou se zlatými hvězdami skončila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Prodeje léků na předpis stouply meziročně o desetinu

Prodeje léků na předpis v Česku v období od začátku července 2020 do konce června 2021 vzrostly meziročně o desetinu na 75 miliard korun, volně prodejných léků a doplňků stravy o pět procent na 27 miliard korun. Vyplývá to z dat analytické společnosti IQVIA. Hodnoty prodejů léků na předpis jsou uvedeny v cenách výrobce bez DPH, hodnoty prodejů v kategorii volně prodejných léků a produktů pro zdravotní péči jsou naopak měřeny v koncových cenách včetně DPH.

Zdroj: ČTK
Další zprávy