Verstappen potvrdil formu. Pilot Red Bullu vyhrál kvalifikaci i na "domácí" trati

Radek Vičík Radek Vičík
26. 6. 2021 16:05
Max Verstappen s Red Bullem vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Štýrska formule 1 na rakouském Red Bull Ringu patřícím jeho hlavnímu sponzorovi. Nizozemec se tak stal prvním jezdcem v letošní sezoně, který ovládl víc než dva boje o pole position.

Druhý skončil se ztrátou 194 tisícin sekundy Valtteri Bottas. Ten ale za páteční smyk v boxech přijde o tři místa.

Před pilota Mercedesu se tak dostanou jeho týmový kolega Lewis Hamilton, Lando Norris s McLarenem a Sergio Pérez v dalším Red Bullu.

"Zatím to je velmi povedený víkend. První rychlé kolo v závěrečné části kvalifikace bylo nakonec dost dobré na vítězství. Jsem moc šťastný, že jsem na pole position doma. Je super tady závodit právě v Red Bullu," liboval si Verstappen, který vyhrál pátou kvalifikaci kariéry.

Verstappen si tak po týdnu zopakuje pozici na čele startovního roštu z minulé Grand Prix Francie, kterou pak také vyhrál a upevnil si vedení v čele šampionátu.

Velká cena Štýrska, která bude prvním ze dvou závodů na Red Bull Ringu během sedmi dnů, startuje v neděli v 15:00 hodin našeho času a živě ji můžete sledovat v našem on-line přenosu ZDE.