Stáje formule 1 podepsaly Concordskou dohodu. Vedení láká na dramatičtější závody

ČTK ČTK
19. 8. 2020 11:46
Všech deset stájí formule 1 podepsalo takzvanou Concordskou dohodu, která stanovuje pravidla pro fungování mistrovství světa a rozdělení finančních odměn. Dnes o tom informovalo vedení šampionátu a Mezinárodní automobilová federace.
Formule 1, ilustrační obrázek.
Formule 1, ilustrační obrázek. | Foto: Reuters

Nový kontrakt platí na roky 2021 až 2025. Spolu s chystanými technickými regulemi, které budou zavedeny v roce 2022, by měl vést k větší vyrovnanosti startovního pole. Šampionátu od roku 2014 nepřetržitě vládne stáj Mercedes, když pět titulů získal šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton a jeden Nico Rosberg.

"Dohoda nám zajistí udržitelnou budoucnost a sníží finanční i výkonnostní rozdíly mezi stájemi. Souboje na trati tak budou napínavější, což je přesně to, co chtějí naši fanoušci vidět," uvedlo vedení formule 1 v prohlášení. "Dramatičtější závody také přilákají víc příznivců, formule poroste a z toho budou těžit všechny týmy," dodalo.

Podpisu dohody předcházela dlouhá jednání, která zkomplikovala pandemie koronaviru a s ním spojené odložení startu této sezony. "Už dřív jsme říkali, že kvůli covidu to nějaký čas zabere a jsme rádi, že se nám podařilo to vyřešit už v srpnu," uvedl výkonný ředitel seriálu Chase Carey.

"Fanoušci chtějí vidět napínavé závody kolo na kolo a aby měl každý tým šanci dostat se na stupně vítězů. Nová Concordská dohoda a nová pravidla v roce 2022 jsou základem pro spravedlivější rozdělení financí i snížení rozdílů mezi stájemi na trati," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy