Zemětřesení u Haasu. Tým F1 opustí Grosjean i Magnussen. Ve hře je Mick Schumacher

22. 10. 2020 11:31
Stáj formule 1 Haas bude v příští sezoně na startu mistrovství světa se zcela novou dvojicí pilotů.
Romain Grosjean a Kevin Magnussen
Romain Grosjean a Kevin Magnussen | Foto: Rich Energy Haas F1 Team

V americkém týmu po tomto ročníku skončí Francouz Romain Grosjean i Dán Kevin Magnussen. Kdo je nahradí, to Haas neuvedl, spekuluje se ale mimo jiné o synovi Michaela Schumachera Mickovi z jezdecké akademie Ferrari, které s Haasem úzce spolupracuje.

Ještě před oficiálním oznámením týmu informovali Grosjean i Magnussen o svém konci na sociálních sítích. "Poslední kapitola je uzavřena, kniha je u konce," napsal čtyřiatřicetiletý Grosjean, který ve formuli 1 startuje devátou sezonu a za Haas závodí od vstupu týmu do mistrovství světa v roce 2016.

Předtím měl angažmá v Lotusu, ve kterém vybojoval všech deset pódiových umístění, ale nikdy závod nevyhrál. V Haasu je jeho maximem čtvrté místo z rakouské Grand Prix 2018.

O šest let mladší Magnussen jezdí za Haas od roku 2017 a nejlépe byl dvakrát pátý. "Byly to čtyři velkolepé roky, skvělá jízda," uvedl dánský pilot, jenž předtím dva roky působil v McLarenu a jeden v Renaultu.

V této sezoně oba jezdci získali dohromady jen tři body a patří jim 18. a 19. místo v průběžném pořadí. Do konce šampionátu zbývá šest závodů.

Vedle Micka Schumachera, který aktuálně vede pořadí formule 2 a je i kandidátem na kokpit v Alfě Romeo, přicházejí jako uchazeči o uvolněná místa v úvahu další talent z akademie Ferrari Brit Calum Ilott či zkušení Němec Nico Hülkenberg a Mexičan Sergio Pérez, který končí v Racing Pointu. Spekuluje se i o synovi ruského miliardáře Nikitovi Mazepinovi, který také v současnosti startuje ve formuli 2.