reklama
 
 

Rošáda u McLarenu. Sportovního šéfa Boulliera nahradil bývalý pilot IndyCar de Ferran

4. 7. 2018 13:01
V této sezoně patří McLarenu šestá příčka a v pěti posledních Velkých cenách se jeho vozy jen dvakrát dostaly do nejlepší desítky.

Londýn - Špatné výsledky stáje formule 1 McLaren stály místo sportovního ředitele Ërica Boulliera. Čtyřiačtyřicetiletý Francouz odstoupil z funkce, do které byl jmenován jeho krajan a bývalý vítěz závodu 500 mil v Indianapolis Gil de Ferran.

Boullierův odchod je součástí změn ve vedení stáje, která v minulém ročníku mistrovství světa obsadila v Poháru konstruktérů předposlední místo. Poté sice vyměnila motory Honda za Renault, ale plánovaný souboj s Red Bullem o pozici za dvojicí favoritů Mercedesem a Ferrari se nekonal.

V této sezoně patří McLarenu šestá příčka a v pěti posledních Velkých cenách se jeho vozy jen dvakrát dostaly do nejlepší desítky. Na vítězství stáj čeká od roku 2012. "Výkony MCL33 neodpovídají představám," prohlásil šéf stáje Zak Brown v prohlášení.

"A není to chyba stovek tvrdě pracujících mužů a žen v McLarenu. Za chyby může systém a struktura, proto jsme se k tomu postavili čelem a rozhodli se k zásadním změnám," přidal Brown.

autor: ČTK | 4. 7. 2018 13:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama