Romain Grosjean zdraví fanoušky z nemocnice. V dalším závodě ale nenastoupí

Sport Sport, Instagram/Romain Grosjean
Aktualizováno 30. 11. 2020 12:12
„Ještě před několika lety jsem byl proti ochranné svatozáři, ale teď si myslím, že je to ta nejlepší věc, která byla do formule 1 přivedena,“ přiznává ve videovzkazu francouzský pilot Romain Grosjean po hrozivé nehodě ve Velké ceně Bahrajnu. Už v úterý by měl opustit nemocnici. Tým Haas ho ale pro příští závod nahradí nováčkem Pietrem Fittipaldim.
Romain Grosjean zdraví fanoušky z nemocnice | Video: Instagram/Romain Grosjean

Z havárie na okruhu v Sáchiru, při níž jeho monopost pohltily plameny, vyvázl bez zlomenin a jen s menšími popáleninami, především na rukou.

Čtyřiatřicetiletý pilot Haasu narazil v prvním kole po kolizi s Daniilem Kvjatem z AlphaTauri ve vysoké rychlosti do bariéry. Jeho vůz se po nárazu rozlomil a začal hořet. Grosjean po zhruba půl minutě dokázal z kokpitu, který zůstal zaražený do svodidel, sám vylézt, na trati se ho okamžitě ujali zdravotníci.

I díky jejich péči se Francouz rychle zotavuje a podle vyjádření týmu Haas by měl už v úterý opustit nemocnici. "Léčba popálenin na hřbetech obou rukou probíhá úspěšně. Očekáváme, že by Roman měl být v úterý propuštěný z nemocnice," stojí v oficiálním prohlášením.

Šéf Haasu Guenther Steiner sice původně nepočítal s tím, že by v následující Velké ceně Sáchiru místo Grojseana nasadil náhradníka. Nakonec ale vsadil na jistotu a do kokpitu Haasu usedne Pietro Fittipaldi. Čtyřiadvacetiletý vnuk brazilské legendy Emersona Fittipaldiho bude v F1 debutovat.

Ochranný systém halo přezdívaný svatozář zavedla Mezinárodní automobilová federace FIA po tragédii z roku 2014, kdy při GP Japonska Francouz Jules Bianchi vletěl pod traktor a utrpěl poranění hlavy, jemuž nakonec podlehl.

Video: Závod F1 v Bahrajnu přerušila hrozivá Grosjeanova nehoda

Závod F1 v Bahrajnu přerušila hrozivá Grosjeanova nehoda | Video: Associated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy