"Smrtka si šla pro mě." Grosjeana při úprku z inferna ochraňoval i štít z lásky

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 2. 12. 2020 15:11
Romain Grosjean měl při vážné nehodě v Sáchiru hodně štěstí, sílu mu dávala i nezměrná vůle a touha vrátit se k rodině. Život pilota Haasu ale zachránila hlavně neskutečně bezpečná konstrukce monopostu formule 1 a také lidé ochotní riskovat při záchraně jeho života své vlastní zdraví.
Závod F1 v Bahrajnu přerušila hrozivá Grosjeanova nehoda | Video: Associated Press

Havárie Romaina Grosjeana v nedělní Velké ceně formule 1 v Bahrajnu vyděsila sportovní svět. Naštěstí byl ohnivý spektákl nakonec především obrovskou reklamou na bezpečnost současných monopostů F1. Podívejme se nyní na klíčové body, které vedly k tomu, že Francouz vyvázl jen s popálenýma rukama.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy