Tréninky v Singapuru patřily Ricciardovi. Australan lámal traťové rekordy

Aktualizováno 15. 9. 2017 16:27
Australský pilot Daniel Ricciardo z Red Bullu byl nejrychlejší v obou trénincích na Velkou cenu Singapuru. V souboji aspirantů na titul byl Lewis Hamilton rychlejší než Sebastian Vettel.
Daniel Ricciardo v boxech v Singapuru.
Daniel Ricciardo v boxech v Singapuru. | Foto: Reuters

Singapur - Oba páteční tréninky na Velkou cenu Singapuru formule 1 ovládl v rekordních časech Daniel Ricciardo z Red Bullu. Australský pilot nejprve zajel na mokré trati čas 1:42,489 a ve večerních jízdách byl ještě o dvě sekundy rychlejší. Vlastní maximum z loňského závodu vylepšil o pět a následně o sedm vteřin.

Tréninky naopak nevyšly stáji Ferrari, které měl přitom okruh Marina Bay vyhovovat. Druhý jezdec průběžného pořadí mistrovství světa Sebastian Vettel byl sice odpoledne druhý, v rychlejší večerní části ale čtyřnásobný světový šampion obsadil až jedenácté místo. Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen byl sedmý a devátý.

Večerní trénink pod umělým osvětlením dal naopak naději na slušný výsledek Red Bullu, protože pro druhé místo si se ztrátou 556 tisícin dojel Ricciardův týmový kolega Max Verstappen. Třetí byl s odstupem sedmi desetin Lewis Hamilton z Mercedesu, který do Singapuru přijel poprvé v sezoně jako lídr seriálu o tři body před Vettelem.

Velká cena Singapuru startuje v neděli ve 14:00 a závod můžete sledovat v našem on-line přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, hodinu před startem začíná předzávodní studio.

Tréninky na Velkou cenu Singapuru, závod mistrovství světa vozů formule 1:

První trénink: 1. Ricciardo (Austr./Red Bull) 1:42,489, 2. Vettel (Něm./Ferrari) -0,109, 3. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,121, 4. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,415, 5. Pérez (Mex./Force India) -0,934, 6. Bottas (Fin./Mercedes) -0,945.

Druhý trénink: 1. Ricciardo 1:40,852, 2. Verstappen -0,556, 3. Hamilton -0,703, 4. Bottas -1,252, 5. Hülkenberg (Něm./Renault) -1,596, 6. Vandoorne (Belg./McLaren) -1,649.