Hon za perfektní formulí 1 pokračuje. Má ji Mercedes, Red Bull či snad Ferrari?

Hon za perfektní formulí 1 pokračuje. Má ji Mercedes, Red Bull či snad Ferrari?
Vidět je to třeba na špičce vozů, která se u všech tří vybraných monopostů liší na první pohled.
Dominantní Mercedes nepotřeboval mezi lety 2019 až 2021 žádné výrazné experimenty, lišila se snad jen určité aerodynamická nuance. O systém DAS, kdy piloti ovládali tlačením a tažením volantu geometrii přední nápravy, Stříbrné šípy ale přišly, od letošku byl zakázán.
Red Bull letošní model dokonce ani nově nepojmenoval, dostal označení RB16B. Pokud by ovšem pokračoval na vítězné vlně z posledního podniku loňské sezony, určitě by se v Milotn Keynes nezlobili.
Loňský monopost a jeho líný motor přispěly k nejhoršímu výsledku Scuderie od roku 1980. Není se čemu divit, že v Maranellu pro letošek hybridní agregát totálně předělali.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
13. 3. 2021 7:20
Podívejte se na vzájemné porovnání monopostů formule 1 týmů Mercedes, Red Bull a Ferrari a také na vozy všech ostatních stájí, které v letošní sezoně bojovat o body v mistrovství světa.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy