Velké výročí Ferrari: mladý Schumi na trati, legendy i nesmlouvavý il Commendatore

Velké výročí Ferrari: mladý Schumi na trati, legendy i nesmlouvavý il Commendatore
Žádný jiný tým nemá tolik fanoušků a tak vášnivých. Proto stojí za to se podívat i do dějin nejúspěšnějšího týmu F1 všech dob.
Schumi získal pět titulů mistra světa po sobě. Dodnes je jako sedminásobný šampion nepřekonaný, byť Lewis Hamilton letos cílevědomě míří k vyrovnání toho výkonu.
Alberto Ascari byl od roku 1950 kmenovým pilotem Ferrari v F1. Týmu se odvděčil roku 1952 ziskem prvního titulu pro partu se vzpínajícím se koněm ve znaku.
Na přelomu 60. a 70. let přišel ústup ze slávy. V roce 1974 začíná velký příběh elektrizujícího vztahu mezi il Commendatorem a jeho novou hvězdou.
Foto: Reuters
Tým Ferrari absolvoval v neděli, symbolicky na domácí trati v Mugellu, svoji tisící Grand Prix. Připomeňte si spolu s námi oslavy i fascinující historii legendárního týmu formule 1.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy