Velké výročí Ferrari: mladý Schumi na trati, legendy i nesmlouvavý il Commendatore

Velké výročí Ferrari: mladý Schumi na trati, legendy i nesmlouvavý il Commendatore
Žádný jiný tým nemá tolik fanoušků a tak vášnivých. Proto stojí za to se podívat i do dějin nejúspěšnějšího týmu F1 všech dob.
Schumi získal pět titulů mistra světa po sobě. Dodnes je jako sedminásobný šampion nepřekonaný, byť Lewis Hamilton letos cílevědomě míří k vyrovnání toho výkonu.
Alberto Ascari byl od roku 1950 kmenovým pilotem Ferrari v F1. Týmu se odvděčil roku 1952 ziskem prvního titulu pro partu se vzpínajícím se koněm ve znaku.
Na přelomu 60. a 70. let přišel ústup ze slávy. V roce 1974 začíná velký příběh elektrizujícího vztahu mezi il Commendatorem a jeho novou hvězdou.
Foto: Reuters
Dan Poláček Radek Vičík Reuters Dan Poláček, Radek Vičík, Reuters, Scuderia Ferrari
11. 9. 2020 9:45
Tým Ferrari absolvoval v neděli, symbolicky na domácí trati v Mugellu, svoji tisící Grand Prix. Připomeňte si spolu s námi oslavy i fascinující historii legendárního týmu formule 1.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy